Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kicsípte a sav a torkom?

Kicsípte a sav a torkom?

Figyelt kérdés
Nagy hólyagok vannak a torkomon és fáj is :( multkor gyomorsavat hánytam, mert ahogy mostam a fogam veletlen ingerelhettem . vagy valami más lehet a baj?
2009. febr. 5. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hólyagos a torkom. Múlthéten voltam dokinál, és belenézett a torkomba, de nem mondott semmit se a torkomra. Hetente egyszer-kétszer nekem is felmarja a sav, és olyankor kétszersültet szoktam enni, az leköti a savat. És utána pár napig semmi gondom sincs. Jah, és még annyit hogy egy időben mindig strepsilset ettem, mire rájöttem, hogy a gyomorsav miatt fáj a torkom, és az semmit sem ér. :-)
2009. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a gondom , munkában a sok stressz miatt 2ig alig eszem . Este tudok csak enni , de félek a gyomorfekélytol :(
2009. febr. 5. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor könnyen lehet, hogy ez korunk népbetegsége - a reflux.

Menj a fül-orr-gégészhez, aki ezt könnyen megállapítja és ad savlekötőt (Quamatel).

Nem vészes ügy, de ha elhanyagolják, csúnyán romolhat az állapotod, úgyhogy érdemes.

Meg fontos lenne a rendszeres étkezés, de ezt te is tudod. Ha 2-ig nagyon nem megy az evés, akkor legalább próbáld kompenzálni egy nagyobb reggelivel.

2009. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül egyél reggel.A kávé savat csinál.Éhgyomorra ne igyál semmiképp kávét. Jó a savcsökkentésre a háztartási keksz, a banán, és a joghurt./A tej nem /Próbáld ki, melyik válik be.Éjszaka aludj magasabb párnával, így kevésbé tud a sav feljönni.Qmatel jó lehet, este célszerű bevenni.Ha nincs javulás, irány az orvos!Körömvirág teával érdemes gargalizálni.Jobbulást Nektek!
2009. febr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudok reggel enni , csak 7végén mikor itthon vagyok.
2009. febr. 5. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:
a kétszersült és a keksz erősen savasítanak! minden ami cukros, és lisztes, erősen savasít! Lúgosabban kell táplálkozni... Theodora ásványvíz, nyers zöldségek, gyümölcsök. Főleg spenót nyersen! Nekem segített, teljesen elmúlt.
2009. febr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!