Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az a harci helyzet, hogy...

Tarcali Balázs kérdése:

Az a harci helyzet, hogy mozgássérült vagyok, és nem tudom, miáért, de ritkán van székletem, és ha van, akkor olyan, mint a beton. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Ha nem ebbe a témába tartozik, akkor nyugodtan át lehet helyezni...
2011. jan. 4. 12:53
 1/3 Tinker Bell ***** válasza:

Szerintem nem függ össze a problémád azzal, hogy mozgássérült vagy.


Milyen ételeket eszel?

Ha rostban gazdag étrended lenne, nem volna olyan problémád.

2011. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mozgásszegény életmód is közrejátszik a székrekedés kialakulásában. Gondolom, ezért írtad le, hogy mozgássérült vagy, nyilván nem tudsz aktív testmozgást végezni. Ezt viszont remekül lehet a megfelelő étrenddel ellensúlyozni, de legalábbis javítani: sok rost (teljes kiörlésű kenyér, hetente többször müzli), zöldség (főzelékek, párolt zöldségek, saláták, ill. reggeli és ebéd mellé nyers zöldség), gyümölcs, naponta egy pohár natúr joghurt vagy kefír, megfelelő mennyiségű víz fogyasztása mind-mind elősegíti az egészséges székletet.
2011. jan. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
joghurt, rostok és sok víz. ha nem iszol eleget a rostoktól székrekedésed lesz
2011. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!