Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagy eséllyel lehetek cukorbeteg?

Nagy eséllyel lehetek cukorbeteg?

Figyelt kérdés

Alapvetően rengeteg cukrot fogyasztom, mert nagyon kívánom az édességet. Ez a vágyam főleg most egyetem alatt felerősödött a nagyobb szellemi leterheltség miatt is. Másrészről egy eléggé mozgékony srác vagyok, és alapvetően a sok szar édesség ellenére is nagyon egészséges a tápcsatornám, és a nagyon gyors anyagcserém miatt még így is vagyok annyira szálkás, hogy kockás a hasam is. Mindezek ellenére is félek hogy eljön a nap hogy ennek vége lesz, és sokkal alaposabban oda kell figyeljek arra hogy nem engedhetek a vágyaimnak.. alapból van hogy fél kiló, különböző kalória és cukor mennyiségű szarokat megeszem, de volt hogy vizsgaidőszakban egy kiló pudinggal kezdtem a napot (és így is fogytam vagy négy kilót most nyáron).. Ezen kívűl tejet is rengeteget iszok, a napi 1-2 liter átlag szerintem kb. megvan, és ugyanúgy vagyok vele hogy szerintem túlságosan leterhelem magamat, és a végén laktóz és cukor beteg leszek, ami miatt depressziós is lennék szerintem.


Tehát lehetek érzékeny a rengeteg édességtől vagy azért az életvitelem és a jó genetikám megvéd e ettől?


[tudom hogy ez így egy nagy katyvasz, de gondoltam leírok mindent, aki válaszol pozitívat és negatívat, annak nagyon hálás lennék mindenképp]



tegnap 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Cukorbeteg ettől nem leszel, anno ennyi idősen én ennek a dupláját ettem, ha bevált volna az ijesztgetés, akkor nekem már nem I és II-es cukorbetegségem lenne, hanem már vagy V-ös típusú, de minimum már inzulinoznom kellene magam, de semmi baja a cukromnak. Tápcsatornád egészségét nem tudom miben méred, de nem tudod mérni. Viszont elhízásra, májra nem lesz jó hatással. Genetika sok mindent eldönt.
tegnap 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Inzulinrezisztencia kialakulhat. És nagy eséllyel fogy is. Ekkora terhelés alatt erősen romlik az inzulinháztartás


Az egészséges ember heti max 2x eszik össze tapanyagtalan cukros fehér lisztes dolgokat. Annál többször nem egészséges



Az unokaöcsém pálcika és úgy lett ir-es

tegnap 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A laktóz intolerancianincs összefüggésben az elfogyasztott tej mennyiségével. Teljes egészében genetika kérdése.


Inzulinrezisztencia és cukorbetegség is simán kialakulhat. Javaslom heti egy méréssel szemmel tartani a vércukrodat. Nem a kaotikus étrended miatt, ez olyasmi, amit szerintem mindenkinek illene.

ma 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

A cukorbetegség kialakulása elsősorban genetikai okokra vezethető vissza, továbbá a túlsúly jelenthet szignfikánsan nagyobb veszélyt.

A probléma akkor van, ha az egyén kalóriabevitele tartósan nincs összhangban a fizikai aktivitással, illetve ha mozgásszegény életmódod van jelentéktelen aktív szövettel. Magyarul ha zabálsz, nem sportolsz, és nincs rajad egy deka izom se. Ez kockázatot jelent inzulinrezisztencia és diabétesz tekintetében is.

ma 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam még 2004 körül jött a nagy édesség falási roham.


Aztán 2005-ben hatalmas stressz következett, ahol az akkori politika miatt, a felére csökkent a jövedelmem és többet kellett érte dolgoznom, de ezt is a munkahely elvesztés lehetősége fenyegetett.

Szóval hatalmas és tartós stressznek voltam kitéve.


2006-7 környékén már jelentkeztek a cukorbetegség tünetei, mint közelre a homályos látás, a megvastagodott bőr érzés a lábujjaimnál, magas vérnyomás..-

2008-ban kerültem orvoshoz, amikor kiderült, hogy 14 a cukrom.


Ezt megalapozta egy apai 2-es tip.diab vonal.


Most nem eszem cukrosat és Agarya nevű gyógyszert szedek. Ígyb6 körül éll be a cukrom.

ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!