Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha magasabb a pulzus, törvénys...

Ha magasabb a pulzus, törvényszerűen több kalóriát égetek el vagy csak okosóra sajátosság?

Figyelt kérdés

Például ha aznap fogyasztottam alkoholt, koffeint, amik megemelték a pulzust, de aktivitásilag egész nap jöttem-mentem alacsony intenzitással, ami normál esetben alig emelné meg a pulzusom és azt írja elégettem egész nap 3800 kalóriát, míg más esetben, mikor még jól ki is aludtam magam, emiatt szinte alig mért, mivel kihagytam a kávét még a munkában is csak "resting" volt, majd hiába futottam, bicikliztem, túráztam, edzettem, a nap végére kevesebb lesz (pl. csak 2900).


Tudom, hogy a gyártók is írják, hogy fenntartással kell kezelni az értéket meg egyébként is csak hozzávetőleges, de lehetséges, hogy ténylegesen több kalóriát égetek el az első esetben és a társadalomban meg azért elhízottabb az a csoport, aki többször iszik meg tespedősebb életet él, mert


1. A teste egy idő után hozzászokik az alkoholhoz, emiatt nem emeli annyira a pulzust, vagy már csak olyan mennyiségben (tömény), ami rengeteg plusz kalória is.

2. Az alkohol éhséget csinál és jobban zabál is az ember, aki meg így él az hajlamosabb egyébként is a junk foodra, nem úgy mint én, aki félrészegen is a szokásos csirke+rizs kombómat túrom be és csak annyit, amennyit amúgy is ennék.


Illetve mivel én edzettebb vagyok, nekem nem emeli a szokásos sport a pulzust, mikor még koffeint sem fogyasztok, más meg kiköpi a tüdejét és 160, mikor rossz a lift és fel kell gyalogolni a 9. emeletre, emiatt egy kis kocogástól is olvad le a zsír (hiszen van is minek)?



tegnap 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig magas a pulzusom, mégis csak pár száz kalóriát számol egy napra, amikor nincs nagy aktivitás.
tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen órád van?
tegnap 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az okoseszközök azt nem tudják, hogy te éppen mit csinálsz mozgás közben, csak azt, hogy ha beállítasz egy sportmódot, akkor azt feltételezi, hogy csinálod is, de nem csak pulzus alapján számol, van ami mozgást is érzékel vagy lépésszámmal is egybeköti és az alapján kalkulál egy értéket a beállított egyéni adottságaid alapján. Ha pl. beállítasz egy fitnesz módot, akkor azt intenzívebb mozgásnak veszi, ha gyaloglást, akkor azt nem veszi annak, ha meg semmi, csak natúrban hordod, akkor gondolhatod, hogy a mozgásfajták mind más kalóriaégetést feltételeznek. Azt nem tudja, hogyha te séta közben pl. két pofára zabálod a szénhidrát tartalmú ételeket, ő hiába méri, hogy elégettél 3000-et, ha közben bevittél 1500-at.
tegnap 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen megbízhatatlanok ezek a kiírt kalóriák.

Biológiailag egyébként az égetett kcal a kilélegzett szén dioxidtól függ. Semmi köze a szívveréshez

ma 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3-as jól írja, annyit viszont hozzátennék a 4-es válaszhoz, hogy nem teljesen megbízhatatlanok. Tény, hogy amikor pl. elkezdesz kocogni, és beállítod az okosórádon a futás programot h aszerint mérje a kalóriaégetést, nem fog az első másodperctől annyi kalória égni, amennyit kiír. Bizonyos időnek el kell telnie ahhoz h az a kalóriaégetés beinduljon, amennyit kiír. Legalábbis én így tudom - de javítsatok ki, ha tévedek, ezt valami sportoló ismerősöm mondta, aztán magamon is ezt figyeltem meg, meg amúgy logikusnak is tűnik nekem, de simán lehet h tévedek.

De egy olyan ember számára, akinek nincs fogyást-kalóriaégetést és hasonlókat befolyásoló krónikus betegsége, alapvetően jó kiindulási pontot adnak ezek a pulzus-mozgásfigyelő és kalóriaszámoló okoskarórák. Viszont egyrészt nincs két egyforma szervezet, másrészt pedig lehetnek olyan állapotok a szervezetben, amik befolyásolhatják ezt. Schwab Richárd egy interjúban egész érthetően elmagyarázta ennek a működését, a befolyásoló tényezőket stb., érdemes rákeresni, azt hiszem egy testépítő lánnyal meg 2 másik emberrel volt valami interjú egy kávézóban.

ma 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!