Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A túlzott édesítőszeres...

A túlzott édesítőszeres édesség fogyasztása (maltitol, stevia és eritrit leginkább), valamint a túlzott koffeinmentes kávé fogyasztása okozhat egészségügyi problémát? Mindkettőt mint alternatíva használom, csak kíváncsi vagyok.

Figyelt kérdés

szept. 16. 14:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
3 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem vagy cukorbeteg, és úgy használsz édesítőszert, akkor azzal nagyobb károkat okozol, mint gondolnád.

Konkrétan a szervezet termeli az inzulint, de nincs mit lebontani, ebből adódóan szép lassan nem fog már a hasnyálmirigyed inzulint termelni, ➡️ kialakítasz magadnak egy cukorbetegséget.

Nem én találtam ki, nézz utána.


A koffein mentes kávé nem árt, viszont ott sem a koffein, hanem a csersav okozhat gondot.

Az meg van a koffein mentes kávéban is. Akkor igyál inkább Omnia silk-et, abban nincs annyi csersav.

szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Szuper hasznos válasz!
szept. 16. 14:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyes jol irja. Kis mennyisegben tok oke de nagyobban inzulinproblemat okoz.


Ha a kavet birja a gyomrod, nincs refluxod akkor rendben van

szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is az egyessel értek egyet.


De annyit még hogy az édesítőkbe nagyon sok nem természetes anyag van amik szintén ártalmasak hosszútávon így aki cukorbeteg és csak ezt használhatja nekik is csak módjával szabad.

szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit írnak. Plusz kicsinálja a bélflórát
szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenhol nagyon nyomják a cukormentes étkezést, édesítőszerrel készült dolgokat, szóval köszönöm szépen, bízom benne, hogy másnak is hasznos!
szept. 16. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megiszik heti 1-2 pohár cukros lottyot az pont ugyanolyan mitnha ededitoset inna


Ha viszont literszámra az mind cukorbol, mind edesitobol rossz, csak mas szempontbol

szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!