Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hidegebb téli időszakban...

A hidegebb téli időszakban miért hajlamosak többet enni?

Figyelt kérdés

Szóval a legtöbb ember a hidegebb/téli időszakban hajlamos többet enni, és emiatt jobban hízni mint mondjuk nyáron.


Ez miért van? Belénk van "kódolva"


Egyébként magamon is észrevettem, hogy nyáron átlagos testalkatom van, viszonylag fittnek látom magam. De amint elkezdődik a December akkor minden évben lesz egy kis pocakom karácsonyra, és egész télen kitart. Nagyjából 7-8 kg amit ilyenkor felszedek. Emiatt külön méret a nyári és a téli ruhatáram, mert egyszerűen szűk a hasamnál a legtöbb. Pontosan 2 méret különbség van.


Szóval nektek is hasonló a tapasztalatotok? 27/F


Illetve ha nálatok is hasonló a helyzet titeket zavar ha egy kicsit pocakosabbak vagytok télen?



szept. 12. 22:54
A kérdező szavazást indított:
Télen se hízok
Télen szoktam hízni keveset (1-2 kg)
Télen szoktam hízni (4-5 kg)
Télen szoktam hízni (7-8 kg)
Többet ennél
11 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanúgy működik az ember is, mint az állatvilág. A test, a szervezet felkészül a télre, hidegre. Alapvetően a túléléshez több zsír kell, nagyobb ellenálló képesség, így a szervezet jobban igényli és jobban raktározza az energiát. Ez persze nem mindenkinél mutatkozik meg látványos hízásban.
szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
59%
Telen en pont h kevesebbet eszek
szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Mikulás, karácsony, újév, későn világosodik, korán sötétedik és az idő is szar, emiatt miatt kevesebb mozgás, otthon unalom evés.
szept. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
#1-essel majdnem egyetértek. Annyiban nem, hogy a szervezet nem raktároz több energiát psuztán a tél miatt, hacsak nem visz be az ember többet, mint amit elhasznál. Csupán nagyobb ilyenkor az étvágy, a téli túlélés ösztöne miatt. Nem tudunk úgy energiát raktározni, ha fel kell használni diéta és mozgás miatt. Nekem télen is simán ment a fogyás, mert nem vittem be több energiát, mint amit elhasználtam. Annyi, hogy az éhségérzetünk nagyobb, és valaki enged neki, valaki nem.
szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyanítom aki többet eszik az


A) hiánybetegségben szenved, amit evéssel akar pótolni, ahelyett, hogy vitamint szedne

B) az evés feldobja, ami a szürke, nyálkás időben depi ellen pillanatnyi boldogságot okoz

C) csak unatkozik, mert be van szorulva a 4 fal közé

szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg is magyarázzátok, miben tévedek, vagy csak hobbiból nyomkodtok pirosat?

Én nyitott vagy arra, hogy meghallgassam a másikat, lepontozás nélkül. De komolyan.

szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, velem is ugyanez a helyzet. Ezek szerint nem csak én szedek fel minden télen ennyit. Mondjuk, az ingadozás nem feltétlen szabályosan kötődik naptárhoz, előfordulhatnak évszaktól független okokból is mozgalmasabb és békésebb időszakok, vagy problémák, betegségek, és akkor mégse úgy van a dolog. De általában igen, télen hízok meg én is. Legtöbbször 7-8 kiló különbség van, de volt már példa 11-re is. Nincs mit magyarázni rajta, kevesebb az izzasztó kültéri elfoglaltság, nyugisabb időszak, hűvösebb időben hamarabb megéhezik az ember, hosszú estéken többet nassolok, vacsorára ne szépítsük, gyakran jóízűen degeszre eszem magam, és őszintén szólva nem zavar annyira, mint kéne. Nem zavar, hogy nézek ki pulóver alatt, mint strandszezonban, amikor haverok esetleg cikizhetnek emiatt. Általában ilyenkor, szeptember tájban vagyok a legkönnyebb, télre meghízok, de utána sem áll még meg a dolog, még tovább hízok, és általában tavasz végére vagyok a legnehezebb. Utána nagyon gyorsan össze szoktam kapni magam, mert nyárias öltözékben kellemetlen nagy pocakkal mutatkozni. Szerencsére nem okoz problémát, amint sokat mozgok, hamar lefogyok. Igaz, én most sem vagyok úgymond sovány, de sokkal kisebb a pocakom, combom, mondjuk úgy, elmegy kategória. Kérdező, te konkrétan hány kiló vagy télen és nyáron?

Nekem is vannak különböző méretű ruháim emiatt, és sajnos téliből is és a nyáriból is kell kétféle méret, mert most például már télies ruhák jönnek úgy, hogy sovány vagyok, májusban meg már nyárias ruhák jöttek, mikor nehéz voltam. Egyre korábban bejön a hőség, én meg jól meg voltam még hízva, az egy számmal nagyobb rövidgatyáim is majd szétszakadtak rajtam, vicces volt, mennyire durván nem ér össze a hasamon. Viszont nyár közepén már elő kellett keresni a kisebbet régebbről, még jó, hogy nem dobtam ki, mostanra az egy számmal kisebb is csúszkál. Hosszúból se tudom visszavenni, ami tavaly volt rajtam, de valószínűleg belehízok 1-2 hónap alatt megint, mert télen meg mindig sorban hízom ki a ruháimat.

szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gungasam ***** válasza:
A nagy nappali melegben , mint az idei nyár volt nincsen étvágy. De amikor lehűl a levegő és jön az este megkordul a gyomor és követeli a jussát. Így működünk.
szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!