Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem vagyok éhes sose...

Miért nem vagyok éhes sose reggel?

Figyelt kérdés
Pedig sokszor vacsorát se eszek mert akkor se vagyok éhes. Az az érdekes, hogy igazából csak az "ebédre,, vagyok éhes arra a meleg kajára amit akkor eszünk. Egyszerüen a hideg kajától rosszul vagyok és utálok azt enni, ráadásul éhséget se érzek reggel meg este soha. Szoktam étkezések között kevés gyümit enni de az se az igazi, nem kívánom azt se. Amit kívánok nagyon az a kávém reggel.

szept. 8. 06:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem vagy hozzászokva. Ha rászoktatnád magad, hogy az étvágytalanság ellenére csakazért is eszel, egy idő után kívánnád. A szervezet nagyon sokmindenre megtanítható, sokan nem is gondolják.
szept. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
70%

Valószínűleg az a baj, hogy nem szoktad meg.


Egyébként nem kell feltétlenül hideget enni reggelire, ha ez a probléma. Csinálsz magadnak egy meleg szendvicset, gyorsan egy spernyős tortillát vagy esetleg egy rántottát, igazából elég széles a lehetőségek tárháza. Nem kell feltétlen "hideg" kaját enni, ha ez a probléma.

szept. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%

Nemrég hallgattam egy külföldi, népszerű táplálkozási tanácsadó videóját, és abban mondta, hogy az egészséges szervezet az reggelre éhes és szomjas, mivel az alvás alatt megfelelően elvégez minden emésztési tevékenységet, és ez éhséget, szomjusagot okoz.

Magamon is tapasztaltam, hogy mióta egészségesen eszem, azóta tudok enni reggel, (kivéve menstruáció előtt pár nappal, akkor szinte egyáltalán nem eszek) azelőtt pedig szóba se jöhetett hogy egyek, mert annyira étvágytalan voltam.

szept. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Ami még segíthet szerintem, hogy olyan ételek készítesz, amiket szeretsz és finomak. Én amikor tudom azt hogy reggelre milyen jó kaját fogok enni, már este alig várom hogy reggel legyen és egyek :D
szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%

Én teljesen 100%-osan az ellentéted vagyok :D én kb mindig éhes vagyok, napi 3 étkezés az alap, néha köztük bekapok pár falatot. Viszont a meleg kaját nem annyira szeretem, még télen sem. Pl a pizzát,a rántott sajtot vagy a tésztát is hidegen szeretem enni. Imádom a hűtőhideg pudingokat, gyümőlcsöket. Kávét meg max 2 hetente egyszer iszok.

Nem vagyunk egyformák. Párom meg pont olyan mint te, annyi különbséggel hogy ő csak vacsorára eszik.

szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Felkeles utam még be se indul az emésztés.

En is ugy jártam meloba is hogy zero reggeli 7 kor kezdodott a munja 8 kor volt az elso stünet akkorra lettem csak éhes. Mert a bejárás séta/mozgás levegőn es munka hozta meg csak azt hogy már pótolni kéne az energiát, éhes vagyok.

szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ma is ahigy beèrek meloba pár ora munkavegzes után kezdek csak éhséget érezni.
szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Metionin ***** válasza:
35%
Van, akinek a gyomorsav termelése később indul be ébredés után. Én sem tudok enni az első 2 órában.
szept. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
De azert engem lepontoznak. Mikozben a tarsadalom szerintem 80%-a nem reggelizik. Még a gyerekek se maax kakaó. Csak suliban tízórai az első evés.
szept. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, de az a fura hogy a kávét már kívánom rögtön felkelés után a kaját nem.
szept. 9. 06:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!