Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Székrekedés ellen melyik a...

Székrekedés ellen melyik a jobb, a joghurt vagy a kefír, esetleg a tejföl? Olajos magvak közül pedig melyik a jobb ilyen esetben, a lenmag vagy a chiamag?

Figyelt kérdés

szept. 7. 18:49
A kérdező szavazást indított:
Joghurt
Kefír
Tejföl
Lenmag
Chiamag
2 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezektől hiába várod a csodát. Sokkal többre mégy a Laevolac szirup kúraszerű használatával. Mellette persze az étkezést is át kell reformálni, de az első lépés a székletlazítás olyan szerrel, amihez nem szokik hozzá a szervezet.

A felsoroltaknál pedig ezerszer többet ér a most épp szezonális körte, szilva és őszibarack.

szept. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Joghurt, kefír, hozzájuk lehet keverni őrölt lenmagot meg még jó pár ilyesmit, ezeket nem tudom pontosan. Vízben megfőzött (nem nyers!) zabkása mézzel, aszalt gyümölcsökkel, lekvárral. Sok gyümölcs, zöldség. Sok víz. Sok mozgás. Nekem nagyon durva székrekedésem volt és kb. 1-2 hét után ezektől teljesen elmúlt.
szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy joghurt vagy kefir, csak élőflórás legyen, azaz legyen benne tejsavat termelő mikroorganizmus, ami megtelepszik a vastagbélben. Az enzimmel beoltott joghurt vagy kefir nem igazán alkalmas, mert "steril" készítmény, csak a kazeint csapja ki a tejcukor bomlása során keletkező sav.
szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Balta.

Ja, nem olyan szék? :D

Akkor rostos étel és folyadék, pl. a zabkása az mindkettő egyben.

szept. 8. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A lenmagolaj is jó.
szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az epe működésétől függ a széklet csúszóssága.

Eszel zsiradékot, hogy működjön az epéd ?

szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Zabkását szoktam enni gyümölcsökkel, plusz lenmaggal (mondjuk azt egyben, nem őrölt változatban), vagy chiamaggal. Zöldségeket is fogyasztok,plusz sok vizet mellé. Mondjuk lehet nagyobb adagok kellenének. Minimális állati eredetű ételt eszem. Húst, tojást már nem is tudom mikor ettem utoljára.

Hát igen lehet kevés a zsiradék.

A Laevolac szirupot hosszabb ideig is lehet használni hozzászokás nélkül?

szept. 8. 18:49

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!