Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, hogy ne egyek...

Mit tegyek, hogy ne egyek állandóan?

Figyelt kérdés

Állandóan eszem, érzelmi evő vagyok.

Ha boldog vagyok, azért eszem, ha szomorú, stresszes, akkor azért.

Szülés után vagyok ráadásul és nagyon sok kg van rajtam, de egyre csak hízom.

Állandóan jojóztam egész életemben szinte.

Egy idő után sajnos mindig megkívánom a csokit, chipset, lisztes dolgokat stb.

Ki hogy váltott életmódot tartósan?


júl. 27. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő a kalóriabeviteled a magasságodhoz, súlyodhoz képest? Ha erre adsz választ, tudok segíteni.
júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, sokkal többet eszem ez biztos sajnos.

Mindig le tudtam fogyni, mikor épp akartam.

Első szülés után is például simán 55 kg lettem 79-80 kg-ról.

Csak egy idő után újra elkezdek úgy enni, ahogy nem kellene :/

júl. 27. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

#1 vagyok.

A kalóriakeretedet ki tudod számolni, vannak jó appok, amik segítenek a számításban, naplózásban (kalóriabázis, yazio stb.) Rendszeresen, kb mindig ugyanazokban az időpontokban próbálj étkezni. Ehhez hozzá kell szokni, eleinte nehéz, de ha megvan, onnan már könnyebb. Sok folyadékot fogyassz, lehetőleg tiszta vizet. Az üdítőkben van kalória, azt is bele kell számolni. Ha a kereteden felül vagy éhes, az pszichés eredetű lesz, amire vannak jó megoldások. Nekem a falásrohamok ellen nagyon jó a meditáció és a jóga, ezek segítenek a test feletti kontrollt kiépíteni. De alapból a mozgás nagyon hasznos és nélkülözhetetlen. Vezess étkezési naplót, ami segít felderíteni a stresszforrásaidat. Beszélgess a problémáidról szakemberrel, vagy egy jóbaráttal, dühöngd ki magad, öntsd ki a lelkedet, hogy később ne az evésben csapódjon vissza.

A cipődben voltam, tudom milyen, mára ezekkel én meggyógyultam. Remélem neked is segít.

júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Plusz még annyit hozzátennék, hogy ne vonj meg mindent magadtól. Egy kicsi ebből-kicsi abból mindig kell, hogy beleférjen a kalóriakeretedbe. 30 kilót fogytam úgy, hogy minden nap ehettem valami finomat, ami belefért. Egykét kocka csoki, egy marék csipsz, ilyesmi. Meghát mindenből van egészséges, kalóriaszegényebb megoldás. Valamit valamiért.
júl. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy inkább szomjas vagy, főzz teát, igyad mézzel, igyál egy jegeskávét (koffein mentest) ha kívánsz valamit.

A szülés után mindenki étvágyas, főleg ha szoptat, ez természetes, majd a gyerek másfél éves korára soványabb leszel (akár teszel érte akár nem, úgy lesz) az élethelyzet miatt (biológiai ok: tested felkészülét teljesen az anyatejes táplálás utáni normál üzemmódra, és fizikai ok:megy a gyerek, mész te is folyton okból kifolyólag)

júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szoptatással valamennyivel több a kalóriakeret, de akkor se normális az állandó étvágy.
júl. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem kéne előre megvenni, hogy mindig kéznél legyen.
júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!