Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha csak 1 gramm fehérjét...

Ha csak 1 gramm fehérjét tudok bevinni per tskg, akkor van értelme edzeni egyáltalán?

Figyelt kérdés
Vissza kezdő vagyok. Sajnos nem tudok ennivalót venni, egyedülálló vagyok, egyedül élek. Edzettem régebben volt, hogy 3 gramm per tskg vittem be a fehérjét. Fejlődtem is rendesen. Itthon edzek van fekpad stb...

júl. 25. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

A minimális 1,5 g/tskg-t se tudod bevinni? Nekem is volt egy év az életemben, amikor különböző problémák miatt nagyon kevés pénzből kellett fenntartanom magam, de akkor is meg tudtam oldani, hogy vagy egy tojás, vagy egy túró, vagy egy csirkemell, vagy egy tejsavó azért legyen otthon.

Ettől függetlenül edzeni mindig érdemes, hisz mozgás nélkül nincs egészség, de naturálon minden faktort optimalizálni kell ahhoz, hogy érdemi izomtömeget tudj építeni, az 1,0 g/tskg fehérje pedig nyilván nem optimális, hisz ez maximum a hiánybetegségek elkerüléséhez elegendő, hosszútávú fejlődéshez nem.

A korábbi 3 g/tksg fehérjebeviteledet pedig nem kommentálnám...

júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Lehet amellett is fejlődni csak iszonyat lassan
júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet amellett is fejlődni csak iszonyat lassan"

Hogy lehetne már? Van tanulmány, ami ezt megerősítené? Vagy volt valaha valaki, aki hosszútávon izmosodott 1,0 g/tskg fehérjével? Kezdőként az első egy-két hónapban a legszarabb kajával és a legszarabb edzéssel is lesz látható változás, de hosszútávon nem. Naturálon vért kell izzadni minden egyes deka izomszövetért még akkor is, ha minden tényező optimális. A kérdezőnél még egy óvodás is sokkal több fehérjét fogyaszt.

júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Veszek 4 kilós tejsavót és fel viszem a bevitelt 2re. Jelenleg ez a maximum amit meg tudok oldani.
júl. 25. 14:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Mostani az olyan, hogy napi kB fél kiló száraz kolbász, de azt is úgy kaptam. Ez mellé szoktam venni pékárút. 13 kiló kolbászt kaptam most.
júl. 25. 14:52
 6/9 anonim ***** válasza:

"szoktam venni pékárút"

Ha nincs lóvéd, akkor azt a keveset olyan élelmiszerre költsd, ami sport és egészség szempontjából értékelhető. A pékárú nem igazán ilyen.

júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pékáru helyett lisztet meg élesztőt vegyél. 1.5 kilós kenyér 210ft. Már spóroltál 600 forintot amiből kijön 30 deka csirkemell amiben 60 gr a fehérje.

Neked a teljes etkezesed meg kéne reformálni.

Csmell 1600/kg és 220 gr fehérje.

Tejsavo feherje kiloja kb 7990. 220 gr fehérje kb 275 grammban van ami 2197 ft.


És a csirkemell egy viszonylag drága fehérjeforrás. Szívvel, májjal, combbal sokkal jobban jársz.


Szóval felesleges elverned a pénzed zacskózott ipari hulladékra. Inkább egyél rendesen

júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3.

Persze, hogy vért kell izzadni, mert ezek teljesen felesleges díszizmok, a szervezetnek semmi szüksége rá, az meg nem hülye.

júl. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
22000 4 kiló a Builder márkának, de régebben meg szoktam keverni túróval, zabbal stb... Süthető is.
júl. 25. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!