Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mérgező vagy sem?

Mérgező vagy sem?

Figyelt kérdés

Nagyon sok sárgabarackmagom van. Szeretem is, gyerekkoromban is megettem. Még élek!

Viszont nem tudom melyik állítás igaz. Mérgező,avagy sem?


júl. 22. 23:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a neten láttad hogy mérgező, és ha még mindig meg eszed,élsz, virulsz, valószínűleg nem :D
júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-2 töl nem lesz bajod valoszinülég de ha sorra zabálod öket akkor cián mérgezést is kaphatsz ami halálos is lehet.
júl. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A különböző fajták magjában eltérő mennyiségű ciánglikozid van, az "édes" magvúakban kevesebb. Néhány darabot felnőtt ember minden további nélkül megehet, lekvárba is lehet tenni üvegenként pár darabot. Olyan haláleset viszont már volt, amikor egy 3 éves kisfiú gyomrában kb. 0,5 kg barackmagot találtak a boncolásnál
júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3/3 Köszönöm a választ. A kérdésem azért irányult, mert olvastam több féle verziót. Van aki azt irja,h egészen nyugodtan lehet enni,mert csak a csonthéjas részben van a cián. Van aki azt,h.a barna lehúzhatós héjjában és olyan is aki a legbelső fehér részre fókuszál.Már nem merek enni sem belőle.🥴🥺
júl. 24. 10:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A víz is mérgező, ha túltolod.
júl. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!