Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van bűntudatom evés után?

Miért van bűntudatom evés után?

Figyelt kérdés

16/L, 170 cm, 53kg

Rendszeresen szoktam enni, reggelinél, ebédnél és vacsoránál nem mindig érzek bűntudatot (csak ha többet ettem a kelletnél), de leginkább nassolásnál érzem azt, hogy na ezt nem kellett volna.. volt már többször is, hogy próbáltam kihányni az ételt, de nem sikerült. Az elhízástól rettegek, fogyni szeretnék, vagy legalább megtartani a jelenlegi súlyomat, sokak szerint fogytam és én ezt mindig bóknak veszem, mégha ők nem is annak szánják. A barátaimmal ha programot szervezünk mindig bevásrlunk nasikból, ilyenkor meg szoktam ígérni magamnak, hogy én nem eszek belőle, de sose tudom visszatartani magam, utána meg hatalmas bűntudatom lesz.. az utóbbi napokban is többet ettem, sok édeset, mondanom se kell mennyire megbántam :( érzem, hogy ez nem okés, de nem tudom mit tegyek, hogy helyreálljon, egyáltalán mi ez, és hogyan küzdjem le :(


júl. 19. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert étkezési zavarod van - hánytatni akarod magad ez azonnali kezelét igényel, mert bulimiás leszel! - ráadásul alapvetően is nagyon alacsony a testsúlyod, legalább 55-57 kilónak kellene lenned ehhez a magassághoz.


Menj pszichológushoz.

júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én alacsonyabb vagyok nálad de 52-53 kilósan úgy nézek ki, mint akinek nincs mit ennie.


Neked rettentő kevés ez a testsúly, főleg, hogyha esetleg még sportolsz is.

júl. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy kezdődő étkezési zavar, bulimia gyanú. Keress fel egy orvost, mielőtt eldurvul. Mert ha hagyod, onnan nehéz út vezet visszafelé.
júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!