Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerinted miért gondolják...

Szerinted miért gondolják akarat gyengének a kövér embereket miközben más negatív szokásokkal rendelkezket nem feltétlenül (vagy legalábbis én nem találkozom vele pl: cigizés de ez csak egy példa)?

Figyelt kérdés
Én persze a duci oldalt képviselem (azt ismerem igazán), de már egy ideje életmódot váltottam és azért jó sok kiló lement, de még van is rajtam bőven. Sokszor találkozom azzal hogy egyrészt mindenki jobban tudja hogy hogyan tudnék lefogyni, annak ellenére hogy van egy vállt, szakemberekkel ellenőrzött étrendem és mozgás formám, másrészt úgy kezelnek mintha baj lenne az akaraterőmmel, amit nem igazán értek, hiszen sajnos örökölt probléma is nehezítette a fogyásom, mióta szakszerű segítséget kapok viszont lassan de biztosan halad lefelé a súlyom és mostanra biztosan állíthatom hogy azért sportos is lettem ☺️ (azt sokkal előbb vezettem be mint a megfelelő diétát).

júl. 17. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Mert a ciginel akadaly a leszokásban maga a függes. Pszichológiai es kentális. De sokan azért kövérek mert tudatlanok és mert szimplán tul sokat esznek. Az etelfuggoseg ritkabb
júl. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látok lényeges különbséget.
júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 Ha inzulin rezisztens vagy akkor az akaratlan és fokozott szénhidrát éhséggel jár együtt. Illetve hát a leggyakoribb pszichológiai probléma az éves mentén a stresszevés vagy pedig az abban rejlő önjutalmazás. Igazából pont ezért a két pont kapcsán jött elő bennem a kérdés hogy gyakorlatilag ilyen szempontból mindenfajta rossz szokás, függőség hasonló.
júl. 17. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Te, én azt tapasztalom, hogy bármit csinálsz, valaki meg fogja kommentálni, miért csinálod úgy, általában azok, akiknek szintén van hasonló problémájuk. Szinte mindenkinek van valami és azzal próbálnak magukon segíteni tudat alatt, hogy leszólnak másokat. Empátia lassan nem létező fogalom. Szerintem az elhízás, a cigi és alkoholfüggőség is ugyanaz a kategória, egy régi trauma, betegség, mentális megborulás okozza mélyen az esetek többségét.

Én pl pont az ellenkezője vagyok a te esetednek, olyan vékony vagyok, hogy török ketté és mindent megtennék, hogy kicsit nőiesebbnek nézzek ki, hiába eszem, hiába gyúrok, genetika, nem megy. Ne tudd meg, milyen megjegyzéseket kapok főleg husi emberektől, kezdve a "neked könnyű"-től az "egyél valamit, mindjárt elfúj a szél"-ig.

júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rólam is lemehetne 15 kg, én elismerem, hogy gyenge vagyok és biza elcsábulok az esti vacsi iránt. 😐
júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a kövérség látványos, így könnyű rajta fogást találni. És igen, minden szervezet más, ha két azonos testsúlyú és magasságú ember, azonos aktivitással ugyanazt az étrendet követi akkor se fognak egyformán kinézni. Haverom és én egyforma magas és súlyú vagyunk. (180cm 80kg) Neki ezért semmit nem kell tenni, nekem viszont heti 3-4x kemény edzés plusz kalória számolás. Amint abbahagyom már megyek is a 90kg fele. Ő meg csak fekszik meg eszik pizzát hamburgerrel.
júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
IR-es azért lettél mert kövérre zabáltad magad minden cukros szeméttel!
júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 sajnos nem, az ideális testsúly tartományomban derült ki (akkor is volt rajtam plusz de inkább öt kiló környéke), úgy hogy heti 3 spinninget toltam és mellette kalória számolás. A családban rengeteg vérnyomás -cukor beteg van, így azt mondják valszeg örököltem. Van IRes akiknek a túlsúly miatt alakul ki de nem mindenkinek, sajnos nem így működik, különben nem lennének vékony IResrek vagy kettes típusú cukrosok.
júl. 25. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!