Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Energia ital vagy automatás...

Energia ital vagy automatás kávé egészségtelenebb?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik rosszabb fogyasztás szempontjából és miért?

jún. 28. 18:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
egyikse káros mértékkel.
júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Én szerintem az automatás kávé rosszabb.

Persze sok különbség van automata és automata között.


Én arról beszélek ami a gyárakban vannak. Munkás közösségben az ilyen "kávét" "gépi f0$atós"-nak hívjuk. Ennek alig van köze a kávéhoz. Olyan porból van, ami nem is látott kávét.

Ez azért van, mert így olcsóbban tudják eladni - 60-100 forintért. A jó minőségű kávét egy gyárban senki nem fogja megvenni mert az lenne 300-400 ft.

Na az egészségtelen!

Ezzel szemben egy energiaitalban van koffein mellette meg még egy csomó vitamin.

Az energiaital attól káros, mert olyan cukor van benne amit nem lehet lebontani.

De tulajdonképpen lehet kapni olyat, amiben nincsen cukor csak koffein meg vitaminok.


Ezekkel szemben összehasonlíthatatlan a jó minőségű finom kávé amit akár otthon csinálsz akár őrölt kávéból, akár szemesből vagy akár kapszulásból. Vagy akár kávézóban/étteremben iszol.


Visszatérve az energiaitalokra olyan sok koffein nincs is benne. Egy hell-ben vagy red bull-ban van kb 80-100 mg koffein (rá van írva, ha jól emlékszem a hellre az, hogy 30 mg koffein/100 ml. Mivel 250 ml-es, így egy hellben 75 mg koffein van ami még kevesebb is mint egy kávé).

Egy jó minőségű kávéban ha arabica kávéból készült is (ebben kevesebb a koffein) abban is 80-100 mg koffein van.

Egy robusta kávéból készült kávéban 130-140 mg koffein is lehet.



Alapvetően a koffeint túl lehet adagolni. Nekem sikerült egyszer.

Emberenként eltérő lehet, nálam a biztonságos határ 400 mg koffein/nap vagyis 4 kávé maximum.


A koffeinnek van egy rossz tulajdonsága: nehezen ürül ki. Emiatt lehetnek alvási zavarok. A koffeinnek felezési ideje van! A felezési idő egyénenként változik, de jellemzően 4 óra. Ami azt jelenti, ha megiszol egy kávét reggel 9-kor amiben 100 mg koffein van, 4 óra múlva még minidg lesz benned 50 mg. Még 4 óra múlva 25 stb..

Erre is oda kell figyelni, hogy este lefekvés előtt már nagyon kevés koffein legyen benned!


Egyébként a koffeinre jó helyettesítő a magnézium. A magnézium is segít fenntartani a koncentrációt.

Sőt, valójában a tuti módszer a magnézium (egyénenként ez is változik) de nálam pl 300 mg/nap, mellette normál üzemmódban 2 kávé/nap és 10 mg b6 vitamin.

júl. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ez hasznos komment.

Köszi szépen!

júl. 9. 17:59
 14/15 A kérdező kommentje:

Sajnos abban a helyzetben vagyok hogy most ezt a fajta kávét iszom.

Igaz,csak egyet egy nap,de minden nap.

Igyekezni fogok lejönni róla.

Szerintem akkor helyettesíteni fogom magnézium tablettával.Meglátom majd hogyan hat.Köszi!

júl. 9. 18:02
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Manapság kapsz egy kapszulás kávéfőzőt már 10 ezer forintért is. Persze az olyan is, de otthonra teljesen jó kapszulás kávéfőzőt ami habosít is meg fene tudja mit csinál még simán kapsz 30 ezerért. Megéri venni mert azzal finom kávét tudsz főzni.

Nekem olyan van amibe cserélni lehet a betétet és lehet nespresso kapszulát meg dolce gustó kapszulát is tenni sőt akár őrölt kávéval is lehet használni.

A nespresszó sokkal jobb. Ebből aztán ám 1000 félét találsz. Nekem legjobban az 5-ös erősségű costa coffe ízlik. Próbáltam starbuck-st hát egyáltalán nem olyan az íze, mint amit a starbucks kávézóban adnak.

Próbáltam őrölt kávéval, először fura volt, de jobb mint bármelyik kotyogós meg elektromos de nem jobb mint a kapszula. (Egyébként azért jobb, mert a kotyogós meg elektromos kávéfőzők úgy működnek, hogy forralják a vizet és a vízgőz megy át a kávén ami aztán lecsapódik. A forrásban lévő víz vagyis vízgőz nem tesz jót a kávénak és nem lesz finom. Ezzel szemben a kapszulás kávéfőző kb 80 fokra melegíti a vizet és ezt a 80 fokos vizet nyomja át a kávén, attól lesz jobb)

júl. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!