Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 20 éves srác 183 CM 61 kg!...

20 éves srác 183 CM 61 kg! Hízni szeretnék. Hogyan tudnék és kb mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a problémám, hogy régóta hízni szeretnék de akármennyit eszem, nem fog rajtam és nagyon bosszantó, hogy magas a testalkatom és irtó sovány. Idegesít, hogy egy átlagos csajnak vastagabb a bicepsze mint az enyém (nincs bnőm), erőm az viszont van úgy érzem de az ízületem nem bírják pl kattog a csuklóm és nyilal a könyököm :S

Nem kigyúrt állat akarok lenni, zsírra lenne szükségem.

Most voltam nemrég beteg csak alig 2 napig lázas voltam nemvolt étvágyam és rá álltam a mérlegre 59 lettem. Szükségem lenne nem kevés feleslegre. Ez van.

Immáron 20. napja azóta napi rengeteg kaját eszem egy napot se hagytam ki hogy el ne felejtsek lefekvés előtt jót kajálni szénhidrát stb! Rajtam nem fog.


Akinek volt hasonló tapasztalata és le tudná írni mely úton járjak ahhoz hogy legalább 70 kiló legyek végre???? (de igazából az se mondható soknak)

Zsírt, kenyeret, vitaminokat főként zöldségeket és változatos főtt kajákat fogyasztok nap mint nap. Nem akarok megint túl esni egy ilyen piti betegségen majd lezabálja a testem néhány nap alatt amit 1 évig nehezen sikerül felszednem!!!


Amúgy: 59-61 kiló közt vagyok se több se kevesebb....


Nagyon köszi szépen ha tudtok segíteni


20/F


2010. okt. 3. 19:25
 1/5 anonim válasza:
Hát ilyen alkat vagy szal nehéz lesz hízni..:S Olvastam ,hogy nem kigyúrt akarsz lenne ,de ha egy kis izmot magadra raksz mondjuk 10kg az nem látványos;) érted attól még nem leszel izomagy meg hasonlók és az nem is megy le rólad egyhamar:)
2010. okt. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Első körben meg kell határozni hogy mennyi kcal-ra van szükséged naponta. ( neten vannak erre jó oldalak, az érték a fizikai terheléstől változhat, alapanyagcsere+ terhelés)

ált. 2000 kcalt szoktak alap értéknek tekinteni.


a lényeg az hogy naponta 500 kcal-al többet vigyél be a szükségesnél, s ekkor heti 0,5 kg gyarapodásra számíthatsz.


keress rá a roboráló étrendre bővebb infóért,itt pl. van egy jó cikk: [link]


én már sikeresen végrehajtottam egy ilyen tömegnövelést januárban kb. 60kg ról indultam és most 10 hónappal később már 68kg vagyok.


kezdetben napi 1l 3,5%-os tejet ittam pluszba (620 kcal + naponta) ez kb. 64-65 kg eléréséig elég is volt utána meg vettem nyárra egy ilyet: [link]


8,8 kg-os tömegnövelő, ez felvitt 70-ig és most hogy már kb. 1.5 hónapja nem szedem beálltam 68 kg-ra.

még kb 3 kg tömegnövelőm megmaradt, azt majd egy kövi hízókúránál felhasználom.


az utóbb említett kiegészítő nem csodaszer,csak szimplán koncentrált élelmiszer, de csak akkor van hatása ha előírásoknak megfelelően használod, lehetőleg edzés mellett és nem fő étkezések helyett.

érdemes nagyobb étkezés után inni egy-egy adagot, mert gyorsan eltelít, én még az elején ittam egyet délben, na aznap kimaradt az ebéd mert jóllaktam tőle :D


napi 5 adagolókanál az adag 2 részre osztva kb. fél-fél liter vízben oldva, én reggel 2 kanállal este 3 kanállal kevertem italt belőle.

2010. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

10 hónap alatt 8 kg (stabil) hát az nem rossz, de nem is a legjobb. Ettől olcsóbbra számítottam volna. Tehát heti 1 kg vagyis havi 4 kg 10 hónap alatt 40 kg :) nah ez már tetszene. Nekem legalább 80-90 kg kéne legyek de nekem a 70 is kevés lenne. Hízni akarok és nem izmos lenni. Ha netán jön egy betegség akkor abból fogyjak le ne az izomzatból. Eleve lusta vagyok gyúrni mivel ha hiszitek ha nem próbáltam már többször is neki álltam megy max 2 hétig és megunom és nincs kedvem. Ennyi. Gyúrni lusta vagyok. Erőm van az nem kell több. Nem akarok neki állni mozogni semmit mert ha picit is gyúrok rögtön lefogyok. Az én szervezetem egyáltalán nem kezd el hízni hiába eszek többet. Az csak az energia felhasználásra pazarlódik el. Nekem zsírra, tömény zsírra lenne szükségem. Nekem egészséges lenne ha zsíros lennék. SZeretnék pocakot meg jó vastag alkarom legyen stb....

Neki állok gyúrni és elmegy tőle a kedvem mert semmi látatját nem látom sose. Sőt inkább fogyni kezdek!!!!

Nah ezért ha valami nem megy azt nem eröltetem. Nekem a látvány számít nem az izom.


Amúgy köszi a válaszokat.

2010. okt. 4. 21:39
 4/5 A kérdező kommentje:

amúgy néztem amit küldtél linket a táplálékkiegészítőről:

az a helyzet hogy én nem tudom elhinni, hogy ezektől meg híznék????

Lehetetlen. Még nem próbáltam de az én szervzetem annyira lusta hízni hogy meglátná a szénhidrátot és a proteint és rögtön kifosná azt.


Merem állítani rajtam ez se fog. Kórosan sovány vagyok.


Valami betegség lehet ez mögött :S

2010. okt. 4. 21:53
 5/5 anonim válasza:

Ne sértögy meg, de ha tényleg lusta vagy tenni vmit a változásért és nincs kitartásod akkor tényleg nem fogsz hízni. Ebben az esetben inkább fogadd el a jelenlegi alakod, mivel a semmitől nem fogsz megnőni. Én is nehezen hízó típus vagyok, de mégis összejött idén +8kg, igaz megszenvedtem érte, de meglett, minden csak akarat kérdése.


Viszont ha mindent megteszel a cél érdekében és még sincs gyarapodás, akkor célszerű lenne felkeresned a háziorvosod mert lehet hogy vmi betegség miatt nem tudsz hízni. (pl. a pajzsmirigy rendellenes működése is járhat ilyen tünetekkel.)

2010. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!