Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet bajom a molyos ételt...

Lehet bajom a molyos ételt fogyasztottam?

Figyelt kérdés
Nem vettem sajnos észre időben, és később vettem észre, hogy csupa moly, illetve kukac..

2022. okt. 31. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

"később vettem észre, hogy csupa moly, illetve kukac"


A "csupa moly+kukac" az azt jelenti, hogy hemzsegnek benne. Ezt hogy nem vetted eszre elsore?


De amugy ketlem, hogy ettol lenne bajod.

2022. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

A molyok petéi, lárvái többször is vedlenek illetve belecsinálnak az ételbe. Ezért is nem szoktuk a molyos ételeket megenni, ugyanis ezek a salakanyagok mérgezők az ember számára. Ha nem sokat ettél belőle, remélhetőleg minden további nélkül megúszod, de gyomorrontásod lehet tőle.

Figyelj oda. A molyos étel közelében tárolsz más élelmiszert is? Könnyen meglehet, hogy a közelében több étel is molyos. Érdemes szétnézni és a molyosakat kidobni illetve molycsapdát rakni ki.

2022. okt. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Kis plusz fehérje.. :-)

Viccet félretéve, bajod nem lesz tőle, de ha nagyon undorító számodra utólag, akár még hányhatsz is vagy hasmenésed lehet, ha ez bajnak számít.

2022. okt. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: elírtam. Tehát a molyos ételeket NEM szoktuk megenni mivel gyomorrontást okozhat.
2022. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz.
2022. okt. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!