Vannak boltban található húsok amik még élő állati formájukban kaptak antibiotikumokat és hormonokat és ezeket megeszi a vásárló... Milyen hatással vannak ezek az emberre?
Pontosabban inkább az állati eredetű hormonokra vagyok főleg kíváncsi :/ étel formájában keveset viszünk be, de hosszú időn át... Ha mondjuk ugyan ezt megteszi az ember egy tabletta formájában akkor milyen hatásokat vált ki?
( pontosabban... Az tiszta hogy szétszedi a hormonális háztartását az embernek... De hogy meddőséget vagy hasonlót okoz? Egyéb mérgezést? esetleg halál egy bizonyos dózisban?
Nem vagyok képben... csak elgondolkodtató :/ a trollok meg legyenek szívesek hanyagolni xdd
Szia!
1. Állati hormonoktól kell a legkevésbé félni, ugyanis azok a vérben utaznak, amely az állat kivéreztetésekor nagyrészt eltűnik. Másrészt a bélből nem igen szívódna fel. Harmadrészt a legtöbb hormon fehérje, vagy fehérjeszármazék, ami annyit jelent, hogy hőkezeléskor megváltozik a negyedleges szerkezete és funkcióképtelennél válik. (Mintha egy összehajtogatott kulccsal próbálnál ajtót nyitni.)
Az EU-ban a növekedési hormon alkalmazása tilos hozamfokozás szempontjából.
Az ivarzásszinkronizáláshoh használt hormonkészítmények pedig rövid felezési idejűek, akár csak a többi hormon. (Ez az annyit jelent, hogy hamar elbomlanak.)
2. Az antibiotikum-felhasználást az egyre inkább elhatalmasodó ab-rezisztencia miatt az állatorvoslásban nagy mértékben igyekeznek visszaszorítani, a jövőben ez csak még szigorúbb lesz. (Humánban sajnos nem, pedig ott történik a legfelelőtlenebb felhasználás.) Tehát agyba-főbe nem kapnak ilyen készítményt az állatok, csak indokolt esetben.
Minden gyógyszerre van ú.n. É.E.V.I., azaz élelmezés-egészségügyi várakozási idő. A gyógyszeresen kezelt állat, csak azt követően vágható, ha ezt az időt túlhaladta életében. Ekkora már nincs, vagy olyan kis mennyiségben van jelen a szervezetében a szer, hogy az egészségre nem káros, vagy ki sem mutatható.
3. "Egy idő után..." A saját szervezetednek van méregtelenítő és kiválasztó berendezése (máj, vese), amely az esetleges farmakonokkal el tud bánni. Alapvetően erre bántalom nélkül képes jó 80 évig biztosan. De alapvetően nem eszel gyógyszereket, antibiotikumokat hússal.
4. Tablettaként általában nem kapnak készítményeket a haszonállatok. Ivóvízbe, takarmányba keverve vagy injekcióval kapják meg általában a dolgokat.
A legtöbb nem okoz gondot az emberi szervezetben, nyilván az ivarzásszinkronizáló szerek megborítják az ember ciklusát is, de meddőséget kis %-ban okoznának (normál koncentrációban is).
Antibiotikumokat szintén szednek emberek is. Stb.
Egyébként sajnos ilyen szempontból a növényi eredetű élelmiszerek sem "biztonságosabbak" az állatinál, ott kevésbé ellenőrzött, hogy az a zeller mégis hány nappal a beszedés előtt volt permetezve, illetve vannak növényi eredetű hormonokra hasonlító vegyületek, ún. fitoösztrogének, de ez kevéssé fontos humán vonalon, ha jól tudom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!