Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki nem alergiás és rizs meg...

Aki nem alergiás és rizs meg szójja tetejt iszik az miért nem hagyományost?

Figyelt kérdés
2022. szept. 14. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Mert te csak ne szólj bele, hogy ki mit eszik/iszik. ^_^
2022. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

1. Laktózérzékeny vagyok. Igazából lehet csak egy antibiotikum kúra eredményeképpen, mert olyankor a lkatázenzim pusztul ki először, és igazából sokszor semmi bajom a bocitej fogyasztásától, de van amikor meg igen. Vehetnék laktózmentes tejet, de még a válság előtt a rizstej olcsóbb volt. Most már semmi sem olcsó:D


2. A marhatenyésztésnek van a világon az egyik legnagyobb ökológiai lábnyoma.

Egyetlen marha naponta akár 70 kg terményt is képes megenni, amihez ugye elég nagy földeket kell fenntartani. Ha ugyanezt a földet emberi termények termelésére fordítanák, kb megszűnne az éhezés a bolygón:D Egyetlen marha egyetlen napi ételadagjából egy ember 1 hónapig eszik.

A termesztésre szánt földeket természetesen erdők felgyújtásával szerzik., kimerítik és aztán újabb erdőket gyújtanak fel.

Illetve egyetlen marha felnőtté válásához körülbelül 10.000 liter édesvízre van szükség. Mindezt abban a világban, ahol sok helyen a modern ember sem jut vízhez... hát na.

Szóval leálltam a bocitej fogyasztásával. Ha csökken a kereslet, eeeeeeeelméletileg csökken a kínálat is, azaz a tenyésztett marhák száma. Ez nyilván nem egy egyénnél fog jelentkezni, de a tömeg egyénekből áll.

2022. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1es, ha nem akarsz válaszolni, ne válaszolj, de ennek így semmi értelme nem volt...
2022. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Mert.. dobpergés... jobban ízlik neki? 🤯
2022. szept. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
pl foghúzás után nem lehet inni tejet, a kávéhoz meg kell valami.
2022. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert nem szeretem a tehéntejet, ellentétben a rizstejet és a szójatejet igen. Ilyen egyszerű.
2022. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2es vagyok

Amúgy miért vagyok lejjebb értékelve én, aki részletesen kifejtette miért nem iszik tejet (azaz a kérdésre válaszolt) mint 1es, aki lényegében azt írta, hogy "közöd?"?:D

2022. szept. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szeretem a tej ízét, de néha meghajt.


Nem mindig, totál kiszámíthatatlan, viszont egy ideje már inkább csak lm tejet veszek, mert az ízre majdnem ugyanolyan, viszont fixen jó.


Magtejeket sütikbe használok.

2022. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!