Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyire probléma, ha rendszer...

Mennyire probléma, ha rendszertelenül táplálkozom?

Figyelt kérdés

Crohn-beteg vagyok, így sajnos nagyon gyakran megesik, hogy nincsen étvágyam. Az orvos is mondta, hogy lehetőleg próbáljak meg többet enni és ne fogyjak le jobban.


De nagyon gyakran van olyan, hogy szinte egyáltalán nincsen étvágyam az ilyen tipikus étkezési időszakokban. Reggel például sose vagyok éhes, csak 10-11 körül jön meg az étvágyam. De például ebédnél is legkorábban 2 körül leszek éhes, de van hogy csak 4-5 környékén. Persze ilyenkor a vacsora is tolódik.


De ugye ilyenkor jobban van étvágyam, mint a hagyományos időszakokban és ezért némileg többet is tudok enni, mintha akkor kényszeríteném magamat.


Szerintetek mennyire probléma, ha így viszonylag rendszertelenül eszik az ember?


Egyszer kicsit régebben szóba jött valami hasonló a kezelőorvosomnál. A családom mondta neki, hogy beszéljen rá, hogy rendes időben ebédeljek és ne olyan későn. Akkor az orvos azt mondta, hogy szerinte teljesen jó az is, ha 4-5 körül ebédelek csak, a lényeg úgyis az, hogy minél többet egyek. Ezek alapján szerintem nem tiltakozna az orvos az ellen, hogy esetleg a többi étkezés időpontja is csússzon. Szerintetek?



2022. aug. 29. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
A reggelit én is sokáig el tudom húzni, bár azért 10-11-ig nem. Nem feltétlen kell bőséges reggelinek lenni, eszel egy kiflit és kész (jó, nem tudom mit ehet és mit nem egy Chron beteg, csak példa volt). A lényeg hogy csipegess.
2022. aug. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nincs semmi rendszertelen. Sokkal fontosabb, hogy a megfelelő tápanyagokhoz hozzájuss, egyél változatosan, lehetőség szerint sok zöldséggel, gyümölccsel kiegészítve.

Az, hogy neked a napi étkezéseid eltolódnak, semmiben nem fog kárt tenni.

2022. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Ne órára egyél, hanem kb legyen meg a napi három nagyobb kaja, és köztes időben csipegess ezt-azt.


Nem baj, ha nem 8-kor reggelizel. Én pl nyolc után, mert korán kelek, de a barátom sokszor fél 11-11 körül, mert későn kelő.


Annyi, hogy nem eszünk együtt, mert más a bioritmusunk, de ez nem gáz. Attól mindkettőnknek megvan a napi 6-7 étkezés, csak eltoltan.

2022. aug. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!