Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi folyadékot kell innia...

Mennyi folyadékot kell innia egy nap annak, aki 90 kg és egy 28 C fok-os szobában van egész nap (ülőmunkát végez)?

Figyelt kérdés

2022. jún. 27. 10:21
 1/8 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy oldalt, ahol ki lehet számolni:


[link]

2022. jún. 27. 10:31
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Vicces amúgy ez a kalkulátor, nekem majdnem 5 litert kellene meginni, ennek a felét is alig teljesítem és jól vagyok.
2022. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, a kalkulátor mennyire tudományos alapokon számol.

De az is biztos, hogy az, hogy jól érzed magad, az még nem bizonyíték arra, hogy eleget iszol.

Lehetnek folyamatok a szervezetben, amik nem rögtön jeleznek, hanem csak akkor, amikor már egy kicsit komolyabb baj van.

2022. jún. 27. 11:15
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ez lehet, de 5 liter szerintem sok, bár én a közepes terhelést írtam be, az nem tudom mit jelent.
2022. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Közepesnél 6,3; nehéznél 6,9 jött ki. Változó a munkám terhelösége, van amikor nehezebb, van amikor könnyebb. 4-4,5 meg szokott lenni.
2022. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyit igyál, amennyit kívánsz. Onnan tudod, ha túl vagy hidratálva, hogy átlátszó és színtelen a vizeleted.


Mindig megmosolygom, amikor valaki 4-5 liter vizet magába erőszakol egy nap csak azért, mert azt olvasta valahol, hogy ez jó.

2022. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én alap állásban "vedelek", mert szomjas vagyok. Nem szólnak érte, max a doki b@sz le, ha magasabb a cukorszintem, és dehidratált vagyok.
2022. júl. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7


A gyakori szomjúságérzet a magas vércukorszint (vagy még inkább a cukorbetegség) miatt is lehet.

2022. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!