Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem szeretik sokan a tejet?

Miért nem szeretik sokan a tejet?

Figyelt kérdés
Én mindennap iszok tejet és imádom. Egyre több lent a finnyás tej utáló akit megkérdeztem azt mondták utálják már leszoktak a tejről, pedig a sok netes hülyeség helyett ami arról szól hogy milyen egészségtelen a tej inkább meg kéne érteniük hogy amit olvasnak a tejről nagy része hazugság! Mert a tej fontos az emberi szervezet számára! Nem véletlenül akarják elhitetni hogy egészségtelen azért akarják ezt elhitetni hogy az emberek ne igyanak egészségeseket inkább megvegyék a fogyokurásnak, egészségesnek hitt gyümölcsturmixokat.

#tej #miért nem szeretik
2022. jún. 6. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Én azért, mert nem találom jóízűnek. Csak kiegészítésnek (pl. kávéban) vagy alapanyagként fogyasztom.
2022. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Laktózérzékeny vagyok, undorodok tőle, még a laktózmentestől is. Meghalnék inkább minthogy megigyak egy pohárral. Csak sütikhez veszem a sütéshez, vagy krémlevesekhez.
2022. jún. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit te írsz, annak sincsen így túl sok értelme. Hivatkozás?


Én rossz gyerekkori élmény miatt nem. Valami fosós hányós vírust nyeltem be, folyamatosan fájt a hasam és állandóan émelyegtem. Nagymamám meg tejet itatott velem. Az egy dolog, hogy nem esett jól, de szó szerint felfordult tőle a gyomrom. Azóta undort vált ki belőlem.

2022. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért nem isszák, mert egészségtelen. Én például undorodom tőle. De a sima tejen kívül minden tejterméket imádok. Túró, sajt, kefír minden jöhet, de tej az fúj.
2022. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
En is imadom a tejet, viszont amit irsz, az nem feltetlen igaz. Egyreszt vannak laktoz, meg tejfeherje erzekenyek, nekik nem egeszseges a tej. A laktoz erzekeny ugyan ihat laktozmenteset, de egy tejfeherje erzekeny az semmilyet. Masreszt pedig nagy mertekben az egeszseges embereknek se tesz jót. Tehat pl napi 2 pohar tehéntej még belefér, de annál többet nem igazán tesz szabad, mert hat ugye az alapból nem emberi fogyasztasra van kitalálva, hanem a kis bocinak :D es en ezt nem netről thdom, hanem egy orvostól, szival óvatosan azért a tejjel.
2022. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Milyen szép konteóba burkolt propaganda ez kérdésnek álcázva! Gratula! 😂

Én nem vettem észre, hogy mostanság több tejutáló lenne, mint régen volt. Ez a tejkérdés mindig is megosztó volt. Tejet inni vagy nem inni kb. olyan törzsi háború, mint a húsfogyasztás VS vegán konfliktus. A gond a tejkérdéssel is az, hogy a háború mindig kommentmezőkben folyik ostobák és hülyék között ahelyett, hogy vennék a fáradtságot a felek, és elolvasnának néhány szakirodalmat a témában. Nem, nem Nők Lapja cikket, nem is ketogén/paleo blogok bejegyzéseit, hanem dietetikai tanulmányokat, metaanalíziseket, mert hogy ezekből 2022-ben már számtalan megtalálható ingyenes netes adatbázisokban.

A tejjel a szakirodalom szerint nincsenek nagy problémák, leszámítva kettő tényezőt. Az állati eredetű tejeknek (elsősorban a tehéntejnek) kimutathatóan magas a a hormontartalmuk, amire humán egyedeknek nincs szüksége, sőt kifejezetten kedvezőtlen fiziológiai folyamatokat indíthat el a szervezetben (pl. ösztrogénreceptor pozitív emlőrák, májrák, stb.). Többek között még a legradikálisabb low carb, vagy carnivore hívők is pont ezért nem ajánlják a tej, és a különböző tejtermékek fogyasztását. A másik tényező pedig az, hogy az ember LDL koleszterinszintjét negatívan befolyásolja a tejfogyasztás, ez pedig sok kardiológiai, érrendszeri, metabolikus diszfunkciót eredményezhet. Itt van ezekre vonatkozóan két vizsgálati anyag:

[link]

[link]

Ezekre a szakmai forrásokra hivatkozva kijelenthető, hogy a tejfogyasztás az ember számára semmiképpen sem fontos, semmiképpen sem szükséges, és még csak egészséges sem. Hogy nagy kockázatot jelent-e a normál mértékű tejfogyasztás a gyakorlatban? Minden bizonnyal nem. Nem valószínű, hogy pont az a pár deci tehéntej lesz az, ami a sírba juttatja az egyént. De aki minden nap fogyaszt tejet, tejterméket, ráadásul aki viszonylag nagyobb mértékben teszi ezt, az ki van téve bizonyos egészségügyi kockázatoknak? Igen, ezt fogalmazza meg a belinkelt két vizsgálati anyag, továbbá több száz egyéb tudományos közlemény.

Egyébként ami miatt a tej szerintem kiemelendő élelmiszer mindezek ellenére is, az a magas B12 vitamin tartalma, ugyanis szerintem erre a mikrotápanyagra vonatkozóan tök jó forrás. Tudom, kálciumforrásnak sem utolsó, de mivel a modern ember táplálkozása kálciumban amúgy is bővelkedik, ezért emiatt nem emelném ki. Viszont feleslegesen magas cukor, telített zsír és étkezési koleszterint tartalma (plusz a fent leírt kockázati faktorok) miatt B12 vitamin fedezésére nem a tejfogyasztást ajánlom.

Amúgy abba szerintem ne menjünk bele, hogy a házilag elkészített, nulla hozzáadott cukrot tartalmazó gyümölcsturmixok mennyivel egészségesebbek tápanyag szempontjából, mint az ipari tehéntejfogyasztása. Annál kevés egészségesebb dolgot tudok szakmailag elképzelni, mint venni gyümölcsöket, és azokat otthon összeturmixolva elfogyasztani. Úgy amblokk a gyümölcsfogyasztás az egészséges étkezés alapja. Nyilván itt nem a bolti üdítőkre gondolok, amiket telenyomnak cukorral és adalékanyagokkal, aztán eladják őket gyümölcsléként.

2022. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
Sosem szerettem az ízét. Laktózérzékeny is vagyok és pont az a szerencsém, hogy maga a tej egyáltalán nem hiányzik emiatt, már kiskoromban is utáltam pedig akkor még nem tudtak róla, hogy nem is ihatnám.
2022. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném az ízét, csak éppen fáj tőle a gyomrom és megy a hasam.
2022. jún. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!