Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valaki segítsen? (Kérdésed...

Valaki segítsen? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Mindig is rengeteget foglalkoztam a súlyommal, és jogosan tényleg nagyon kövér vagyok. Mostanában kitaláltam, hogy nem eszek semmit. Ez tökéletesen működik...A nap végéig. Éjszaka ugyanis megéhezem és annyit eszek amennyi jól esik, utána megiszok rá 1 liter vizet és az egészet kihányom. Mégsem fogyok semmit. Mi ennek az oka? :(
2010. aug. 24. 07:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Asszem ez a kérdés rossz helyre ment. bocsi :S
2010. aug. 24. 07:21
 2/9 anonim ***** válasza:

ez az anorexia első tünete. A hányás pedig természetes. A szervezet nem képes egyszerre annyi kaját feldolgozni, így megszabadul tőle. Kérlek szépen, SOHA TÖBBÉ NE KOPLALJ!!! A szervezetnek nem véletlenül van szüksége ételre! Helyette jobb lenne, ha mozognál, sportolnál. A leggyorsabb fogyást sétával, gyors gyaloglással, majd miután leadtál egy keveset, futással tudod elérni. Emellé pedig táplálkozz egészségesen, kerüld a vörös húsokat, a mesterséges ételeket és mindenféle műkaját, illetve italt (hamburger, pizza, cola, fanta stb...). Próbálj meg minél több teljes kiőrlésű gabonát venni, és reggelire fogyassz sok gyümölcsöt, és zabkorpát, cukor nélkül. ebédre a zöldségsaláta az ideális némi fehér hússal, a fehérje és szénhidrát miatt. vacsorára ehetsz joghurtot, némi gyümölcsöt belekeverve.

Ez persze csak az én tanácsom. Ajánlom, hogy keress fel egy dietetikust, ő gyorsan meg fogja írni a legjobb napi étrendedet. De még egyszer leírom, NE KOPLALJ!!! először az izmokat kezdi el felhasználni a test, és csak azután a zsírt. Tehát ha így akarsz lefogyni, valahogy így nézhetsz ki majd a jövőben: [link]

2010. aug. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés komplikáltabb eset mint hogy itt hozzáértő segítséget kapj.

A lényeg valóban az hogy ne koplalj, mert a jelenlegi módszereddel tényleg a zsír lesz a utolsó amit le fog adni a tested. Megmondom miért: a zsírszövet a test legigénytelenebb szövete: szinte nem kell neki tápanyag, nem kell neki vitamin, semmi, így a legkönnyebb fenntartani. És ha van, akkor a legjobb tartalék energiaforrása a testednek, így nagyon is értékes a tested számára. Nem fogja ledobni azért mert nem eszel. Helyette tényleg az izmaid fogja lebontani, mivel - gondolom nem végzel nehéz súlyzós gyakorlatokat - mivel az izmok fogyasztják a kalóriákat állásukban is, energiát égetnek el ha csak tv-zel is, és emiatt a test ezt fogja lebontani, mert ha már úgy se eszel, akkor az izmod se egyen, inkább megeszi azt, hogy feleslegesen ne menjen az energia az izom életbentartására ha egyszer nem használod az izmaid.


Gondolom lány vagy. Ha nem akarsz mástól segítséget kérni az ügyben, akkor neten olvasgass utána hogy a testépítők(!) hogy adják le a zsírfeleslegüket. Hidd el, ők a legprofibbak ebben! Nekik az a legfontosabb, hogy tényleg csak zsírt adjanak le, az izmuk, erejük, egészségük megmaradjon. És jól csinálják. Neked is ezt kell csinálni. A jutalom az lesz, hogy nem csak karcsúbb leszel, hanem sportosabb, jobb kedvű, energikusabb, a kisugárzásod is meg fogja hálálni... és ezek mind olyan dolgok amiket én mint fiú többre tartok mint hogy ne legyen a lányon súlyfelesleg....

2010. aug. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, de nagyon nehéz leállni.. ez már egy rendszer.. a hányásról csak annyit, hogy saját magam csinálom, tehát a szervezetemet nem magától "löki ki" a táplálékot.. De nehéz elkezdeni újra rendesen enni...


Ha esetleg folytatom ezt a nem éppen egészséges életmódot, de mellette sportolok akkor van rá esély, hogy gyorsabban és sokat fogyjak?

2010. aug. 24. 08:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne! Ezt az életmódot ne folytasd!!!!

Mert a fogyás sikere egy dolog, de a bőröd, idegrendszered és a szerveid (veséd, emésztési szervek) kikészülnek, a hajad daróc lesz, a körmeid ocsmányak...aztán b.szhatod az egészet, mert nem fogod egészséges ember benyomását kelteni.

Az a lényeg, hogy adj magadnak egy hosszú időt a fogyáshoz.

A legjobb lenne, ha elkezdenél úszni. Az ugyanis olyan sport, hogy nem terheli az ízületeket. Azzal meg ne foglalkozz, hogy ki mit gondol rólad az uszodában. Én ugyanis rendszeresen úszom és rohadtul nem szoktam azzal foglalkozni ki úszik mellettem, csak azzal, hogy amit célul tűztem ki az meglegyen. Van úgy, hogy csak pár száz métert úszom, mert és utána a meleg vízben üldögélek, mások simán leúszom az egy-másfél kilométert. Ahogy kedvem van.Keress olyan uszodát, ahol van 2 órás jegy , mert akkor nem fizetsz ki egy csomó pénzt.

Aztán lassan elkezdhetsz futni. Első alkalmakkor csak a kis fáig, aztán később a másodikig és így tovább.

Meglátod nem is kívánod majd a nehéz ételeket.

Nem kell csontsoványra fogynod. Ha sportolsz és mellette eszel rendesen kb. fél év múlva meglátod kicsattansz majd az egészségtől és jó lesz magadra nézni. A bőröd feszesebb lesz, jó kedvű leszel, sugárzod az optimizmust.

Válts életmódot, és adj magadnak időt!

2010. aug. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha esetleg folytatom ezt a nem éppen egészséges életmódot, de mellette sportolok akkor van rá esély, hogy gyorsabban és sokat fogyjak?"


NEM!!! Ne csináld, könyörgök!! A fogyás nem attól fogyás, hogy nem eszel semmit! A fogyás arról szól, hogy egészséges (AMIT CSINÁLSZ? MINDEN CSAK NEM EGÉSZSÉGES!!!) táplálkozás, egészséges életmód mellett sportolás által elhasznált zsírmennyiség. Ha pedig a rendszeredé vált, és a hányást is te csinálod, akkor ez már egy valódi anorexia. Kérlek, beszélj a szüleiddel és fordulj kezelőorvoshoz, mert könnyen meg is halhatsz, ha így folytatod. Megéri az a pár kiló mínusz, hogy meghalj?

2010. aug. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
menj el dietetikushoz,ha nem akarod tönkre tenni a szervezetedet,ne tedd nem jó ötlet,sportolj sokat!
2010. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon köszönöm a kedves szavakat, valahol én is érzem, hogy ez nem egészséges.. a szüleim nem tudják hogy hánytatom magam, azt hiszik rengeteget eszem és egyet értenek velem abban, hogy egy kövér disznó vagyok, hájas stb. (Ugyan ezekkel a szavakkal vagy még "szebbekkel" fejezik ki egyetértésüket..) Azt hiszem tényleg el kéne kezdenem rendesen enni, mellette pedig keményen sportolni.
2010. aug. 24. 12:23
 9/9 anonim ***** válasza:

így van! Hajrá!!

Vezess naplót, és később te adsz majd másoknak tanácsot.

Legyél kitartó, és ne tántorítson el semmi.

És hangsúlyozom ez hosszú idő. Célozd meg a jövő augusztust. És szépen építsd fel az új életet. Aztán megleped magad egy új frizurával és irány pasizni.

És legyen az a célod, hogy egy nősen gömbölyű, telt idomú nő váljék belőled. Egyél sok halat, zöldséget, gyümölcsöt, csirkét (a sütőzacskóban párolt ideális)

Azért a gömbölyű formát szeretik a férfiak, nagyon is.

Annyi, hogy szabadulj meg a feleslegtől sporttal.

2010. aug. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!