Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A nyilvános kutak vizében...

A nyilvános kutak vizében mennyire lehet megbízni tisztaság szempontjából?

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Semennyire.A nyilvános kutakat nemhiszem hogy ivásra szokták kitenni.Én már sok helyen nyilvános kutaknál láttam hogy ki volt írva hogy nem ivóvíz!
2008. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát gémeskútból tényleg ne igyál, de biztos nem arra gondoltál.


A városokban, községekben felállított "nyomós" kutak a helyi vezetékes vízhálózatból kapják a vizet, tehát teljes mértékban ihatóak! A vasútállomásokon lévő vízcsapok nagy része tényleg nem ivóvíz. Ennek az az oka, hogy (Régi honvédelmi okok miatt) minden vasútállomásnak saját kútja van, amelyek már nem felelnek meg a vízminőségi követelményeknek.


Ahol nyilvános kút van, és a vize nem alkalmas emberi fogyasztásra, azt jelezni kell. Erre jó példa az autópálya pihenőkben lévő vízcsapok, ahol a külső az iható víz, a belső kézmosóban viszont visszaforgatott víz folyik, ezért nem iható!

2008. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan kutakra gondoltam, amiknek vize elvileg mélyen a földből jön. Pl. az Anna-kút Szegeden (ha valaki ismeri). Tisztaság szempontjából pedig TÉNYLEG tisztára gondoltam, ami egészséges, nem csapvízre.
2008. nov. 17. 20:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Van a közelünkben Gyömrőn, a körforgalomnál egy kút, ahová a környékbeliek járnak vízért, állítólag még Rákoskeresztúrról is. Az ivókutat egy 300 méter mélyről jövő forrás táplálja. Tényleg nagyon jó a vize.

Az általad is említett Anna kút pont ugyanilyen, nyugodtan ihatod a vizét.

Mint fenntebb említettem, ha valami gond lenne vele a tisztiorvos nem engedné, hogy ivóvíznek minősítsék, és ki lenne téve a nem ivóvíz tábla, de valószínűbb, hogy le is zárnák.

2008. nov. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szegeden az Anna-kút vize fogyasztható. Gyógyhatású víz. Anno míg ott laktam én is ittam.

Egyénként az ilyen kutak vizénél általában kint kell legyen,hogy kinek fogyasztható és milyen az ásványi anyag tartalma. Ha nem bízol a tisztaságában nyugodtan felforralhatod fogyasztás előtt. Így biztosítod magad.

2008. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!