Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor kell a szemüveget hordanom?

Mikor kell a szemüveget hordanom?

Figyelt kérdés

Ma voltam a szemészeten, mert az egyik szememmel homályosan látok. De mikor olvastatták velem a számokat a táblán, akkor rájöttek, hogy melyik lencse az amitől jól látok.

DE: csak távoli látásomat tesztelték. Tehát a távoli betűkhöz kell szemüveg, közelre rendesen látok, de ezt meg sem nézték/kérdezték....


Akkor elég lesz majd vezetéshez szemüveget hordanom? (-1es szemüveget írtak, míg a másik szememhez sima "ablaküveget")


2010. jún. 25. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
a távollátó szemüveg állandó viselésre van
2010. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
már úgy értem, mivel rövidlátó vagy ezért a szemüveged távollátásra van...kell hordani
2010. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt állandóan, már életed végéig kell hordanod, sajnos. :( (Nem viccelek) A mínuszost nem lehet kijavítani, csak a pluszost.
2010. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hogyne lehetne a mínuszost javítani, simán megműtik
2010. jún. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


De ha ez azt segíti, hogy távolra lássak jól, akkor ha pl olvasni akarok, nem fog torzítani? Látni fogok vele közelre rendesen? (Mert nem próbáltuk ki pl az olvasást, azért félek, hogy megcsináltatom a szemüveget, de nem lesz jó...)


És még valami: Voltam egy látszerészetben, ahol 16.000 Ft-ért csinálnák meg a szemüveget. Ez sok érte? Milyen ez az ár egy ilyen erősségű szemüvegért?

2010. jún. 25. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írták, rövidlátó vagy. Ami azt jelenti, hogy közelre jól látsz, viszont távolra kevésbé. Ha valaki rövidlátó, akkor a szemüveget állandóan használni kell. Előttem nem jól írták! A rövidlátás az évek során javulni fog. Nyugi, jól fogsz tudni vele olvasni, és jól látsz vele közelre is. Nem fog zavarni.

Az ár amit a szemüvegért kérnek nagyon jó ár. Bár nem írtad, hogy csak a lencse, vagy komplett szemüveg kerül ennyibe?! Én nemrég csináltattam 70000-ért, tavaly pedig 95000-ért. Sajna nagyon drágák.

Sok sikert a viseléséhez!

2010. jún. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a Te válaszodat is.


16.000 a komplett szemüveg ára. Majdnem 8000 Ft a 2 lencse (bár gondolom azért is lehet ennyi, mert ugye az egyik az nem dioptriás, és a másik is gyenge) amúgy lehet, hogy több lenne, egyébként Hoya márkájú. A keret 16.000 lenne, de 50% kedvezmény van most nagyon sok keretre ott ahol készíttetem. Viszont nagyon remélem, hogy nem valami ócska minőségűek, és ezért ennyire olcsó az egész... De legalább adnak rá 1 év garanciát, meg valami karcolódás mentes a lencse + nem is tudom még milyen dolgokat mondtak róla. Remélem be fog válni. :)

2010. jún. 25. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!