Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Minden este ki kell vennem az...

Minden este ki kell vennem az uvegbol keszult muszemet. Neked is kellemetlen napkozben a viselese? Sokszor erosen konnyezik a szemem. Szeretned megosztani velem e teren a problemaidat? Nekem sokat szamitana, ha tanacsolnal valamit!

Figyelt kérdés
Harom eve van a szememben inplantatum.
2010. jún. 20. 12:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az inplantátum viselésének kezdete óta megvan ez a probléma?Mert akkor lehet, hogy magával a "készülékkel" van probléma.Ha újkeletű a dolog, akkor a könnycsatorna irritációja miatt is lehet, illetve allergia. Nagynénémnek a könnycsatornájával volt a gond, naponta többször átmosta a szemét langyos kamillateával, a végén az hozott megoldást. Csak sajnos hosszú időn (2-3 hónap) keresztül, szisztematikusan kellett alkalmazni.

Ő az elején úgy érezte, mintha"törné" a műszem, hülyén fogalmazva, mint amikor a rosszul felhelyezett tampon irritál. Neki kicserélték az inplantátumot másikra, ingyen, TB-re. Igaz ez jó 10 éve volt...

Remélem segítettem!

2010. jún. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolso valaszt!Nemreg keszitettek ultrahangot es az implantatumot rendben talaltak.A nagynenedet ki mutotte?Az elso 2 evben nem volt problemam,most egy eve(3 eve mutottek)3 szor csereltem protezist.nem lakom M.O-on,tehat nekem mindenert fizetnem kell.De legalabb jol lennek!Szeretnem,ha lehet, kapcsolatba lepni a nagynenivel.
2010. jún. 27. 16:20
 13/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat a késedelmes válaszért! Csak nem tudtam rögtön normális, használható választ adni, ennyi időbe tellett, míg utánanéztem.

Sajnos a nagynéném már meghalt, így édesanyámtól kérdeztem meg a dolgokat. Nem emlékszik pontosan az orvos nevére, úgy rémlik neki, hogy Bereczki vagy Böröczky, valami ilyesmi... :-(

Amit még mondott :

- antibiotikum szedése után alakult ki nagynénémnél a könnyezés

- átfújták valahogy a könnycsatornáját (nem tudom, hogy volt ez, nem értek hozzá, remélem nem írok hülyeséget)

- a már említett kamillás "mosogatás"

- valahogy steril, extra szűz, hidegen préselt olívaolajba áztatta be az implantátumot


Remélem azért egy kicsit segítettem! Nem emlékszem pontosan a dolgokra, huszonéves fiatal voltam akkoriban és annyira távol állt tőlem ez az egész, csak "fuvaroztam" a nagynénémet, amikor ahova kellett. Anyukám meg 65 éves, ő sem emlékszik mindenre. Sajnálom. :-(


A következő linket találtam, hátha az hasznos lesz!


[link]

2010. jún. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Megegyszer koszonom,hogy segiteni probaltal.Az ocular-servicet ismerem,ott keszitettek nekem muszemet uvegbol.(110.000 Ft.)Az implantatum es a protezis az ket dolog(nem tudhatod es ne is tapasztald meg soha!)Az implantatumot mutettel epitik be a megmaradt szemizomba es ezt fedi aZ uveg protezis,ami olyan mint egy kis kagylo .Tanacsaid hasznosak,orulok,hogy meg vannak segitokesz ,komoly emberek is a vilagon!
2010. jún. 30. 09:20
 15/15 anonim válasza:
Én nem szoktam ilyeneket irni, de NÉMELYIK EMBER MEKKORA BUNKÓ TUD LENNI!
2010. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!