Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse-intolerancia,...

Kontaktlencse-intolerancia, lehet rá megoldást találni?

Figyelt kérdés
Kisebb-nagyobb megszakításokkal kb 10 éve hordok kontaktlencsét. Bár minden szabályt betartottam, soha nem hordtam túl, egyszer sem aludtam benne, jártam kontrollra, egy idő után eléggé intoleráns lett a szemem, állandó diszkomfort-érzet jelentkezett, begyulladt. Egyszer annyira elegem lett ebből, hogy az utóbbi 4 évben nem is hordtam semmilyen lencsét. Viszont a szemüveget nagyon utálom, így újra megkíséreltem a lencsét. Direkt egy kontaktlencse laborba mentem, nem mezei optikába, de sajnos úgy tűnik, nem fog menni. Mindent végigpróbáltunk, de tényleg minden fajta lencsét, de nem az igazi. Pedig a doki azt mondja nem lát semmi olyan problémát, ami akadályozná a lencsézést, nem ereződik, nem látszik rajta semmi. Meg hogy ezek a mai lencsék már annyira kíméletesek, hogy nem okozhat problémát. De mégsem jó... Most megint kaptam egy új lencsét, ami még puhább, mint eddig és a görbületet is nagyobbra vették 8.6-ról 8.8-ra. Mintha valamivel jobb lenne, de nem igazán komfortos így sem. Járt már valaki hasonló cipőben? Sikerült valami megoldást találni? (Lézeres műtétre alkalmatlan vagyok) A diszkomfort érzet ellenére, ha 1-1 alkalomra berakom, pl konditeremben 1-2 órára, abból lehet baj? Nem szokott begyulladni, pirosodni, csak kényelmetlen. Köszönöm

2018. ápr. 14. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A film forgatások során van hogy színészeknek kellene kontakt lencsét viselni, de allergiásak rá és egyszerűen nem lehet, pl Daniel Radcliffe-vel ez volt a Harry Potter filmek forgatása során, a könyvben nagy jelentősége van Harry szemszínének, a filmben pedig egyértelműen nem olyan színű a szeme. Ha még a gazdag színészek esetében sem találnak erre megoldást (és náluk nem sajnálják költségeket), akkor szerintem egy hétköznapi ember esetében sincs megoldás erre. Szóval próbálj találni egy olyan fajta szemüveget ami kevésbé zavar.
2018. ápr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lézeres szemműtét
2018. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm! Bár a színes lencsék egy kicsit más téma, azoknak az anyaga is egész más, szilikon-hidrogél pl nincs belőlük. Egyszer én is próbáltam színes lencsét. Na azt a fájdalmat... 1 percig se bírta a szemem.


Második válaszoló: írtam, hogy lézerre nem vagyok alkalmas, erős pluszos dioptriám van.

2018. ápr. 14. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!