Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyha a szemem romlásba van...

Hogyha a szemem romlásba van akkor érdemes a lézeres látásjavító műtéten gondolkodnom?

Figyelt kérdés
Annak örülnék, ha valaki olyan tudna segíteni, aki ért hozzá vagy volt már ilyen beavatkozása. Szóval ha 2 év alatt a szemem romlott fél dioptriát, és most elvégeznék egy lézeres szemműtétet akkor lenne arra esély, hogy tovább romlik a szemem? Vagy a műtétet követően már soha nem is romlana?
2010. jún. 10. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen irányban romlik a szemed, milyen típusú a probléma. Bármelyik szemorvos megmondja.
2010. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Fontos lenne tudni, hogy hány éves vagy! Én 18 évesen voltam egy lézeres szemműtét vizsgálaton, és kérdezték, hogy mennyire fontos (pályaválasztáshoz kell-e), mert ha nem, akkor jobb lenne, ha várnék vele 1-2 évet, mert nagy eséllyel romlana vissza egy kicsit a szemem. Tehát megműtöttek volna és egy idő után újra kellett volna egy szemüveg, persze egy gyengébb! Én inkább így várok.. és év végén, jövőév elején visszanézek hozzájuk. Mondták, hogy visszavárnak és természetesen majd az újravizsgálatért sem kell majd fizetnem :) Amúgy -3,75 a szemem :)
2010. jún. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha romlik a szemed, akkor nem végzik el egészen addig, amíg meg nem áll a romlásban. Nem tudom, hogy ehhez milyen időtartamot várnak.
2010. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kolléganőm még csak 30 éves de már 8-as szemüveg kell neki és folyamatosan romlik(csak 5-10 éve).Neki pl. nem lehet,de a volt osztálytársnőm (neki 2-4 közütt nem tudom), de ő megcsináltatta, fájt,de azt mondta megérte.Menj el szemészhez és ő megmondja mi lenne jó
2010. jún. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak akkor végzik el, ha bizonyos ideig nem romlik.
2010. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Sajnos a műtét nem állítja meg a szem romlását. Bizonyos tipusú beavatkozás után, ha romlik a szem, nem tusz majd hagyományos kontaklencsét viselni, mert a szem felszínét érinti a műtét. Én ismerek olyan lányt, aki megműttette

(-13dp), 5évig tökéletes volt a látása, de utána el kezdett romlani neki. Most -5dp-s szemüveget hord. Van akinek tökéletesen sikerült 10éve, azóta is jó a szeme. Persze azóta biztos fejlődött ez a tudomány ág is.

2010. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem lehet így látatlanba megmondani.

Nekem pl. 5-6 éve javasolta a doki, távolra nem látok. Azóta is romlik a szemem, de ő nem várjta volna meg a végét. Viszont azt mondta, hogy az én problémám 100%-ban orvosolható lenne.

2010. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amugy 18/F vagyok a szemem pedig -3,75 ill -3,50 dp-s

2010. jún. 11. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!