Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse alatt mitől...

Kontaktlencse alatt mitől maradhat/képződhet levegőbuborék?

Figyelt kérdés
Eddig kétféle lencsét próbáltam, egyikkel sem volt gond, most azonban vásároltam egy harmadik márkájút, de ugyanazon tulajdonságokkal. Azt vettem észre, hogy mikor berakom a pupillámnál mintha maradna levegő, tehát mintha nem simulna rendesen a szememre, emiatt homályosan látok. Ha belenyúlok és elkezdem igazgatni, akkor kijön a levegő és rásimul rendesen a szememre, viszont bizonyos időközönként megint belevegősödik. Ez attól lehet, hogy kiszárad a szem, vagy mi lehet az oka? Hiába tartom becsukva egy percig, forgatom a szemem, nem mindig segít. Eddig ilyet még nem tapasztaltam korábban.
2018. febr. 26. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő a görbület.
2018. febr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. De 8,6-os a görbület, eddig mindkét másik lencsém görbülete 8,6-os volt és nem volt gond. Ezek szerint a görbület nem egy mindenhol azonos kritérium, hanem gyártóként eltér?
2018. febr. 26. 18:27
 3/4 A kérdező kommentje:
És a legfurcsább az egészben, hogy az első 3 használat során tökéletes volt, majd elmentem benne sétálni hidegben, szélben, ekkor történt először, kb. 10 perc után annyira "belevegősödött", hogy rosszabbul láttam, mintha nem lett volna bent lencse. Azóta csinálja ezt, ami még furcsább, hogy leginkább a jobb szememnél, de ha megigazítom, akkor utána jó és van, hogy egyáltalán nem, vagy több óra után jelentkezik ismét a probléma. Gondolom a szemem görbülete a hideg-melegre, illetve óránként nem változik.
2018. febr. 26. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A kontaktlencse görbülete nem megfelelő a szemedhez.

A 8,6-os görbület elég általánosnak tekinthető a kontaktlencsék között, sokaknak ilyet írnak fel, ha jó az illesztés, mert a lágy lencsék anyaga képes felvenni a szem természetes görbületét.

A szemed görbülete természetesen nem változik. A kontaktlencse anyaga viszont hideg hatására ridegebbé válhat, így az illeszkedése a szemedhez megváltozhat. Ez a kontaktlencse anyagától és vastagságától függ. Ha a görbület megfelelő lenne a szemedhez, ilyen probléma nem merülne fel. Az, hogy levegősödik, számomra azt jelenti, hogy túl kicsi a görbülete. Ha ez a lencse 8,6-os, akkor érdemes lenne kipróbálni 9.0 -es görbületű lencsét, ha az képes rendesen illeszkedni a szemedre. Látogass meg egy kontaktlencse illesztéssel is foglalkozó optikust, mert csak ő tudja réslámpás vizsgálattal eldönteni, hogy az éppen kiválasztott lencse jó lesz-e a szemedre.

2018. febr. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!