Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerülne kb a kontaktl...

Mennyibe kerülne kb a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Mindkét szememre +1-es lencse vande nem szeretném már a szemüveget hordani,szeretnék kontaktlencsét.Hogy kezdjek neki?Mennyi idő amíg elkészítik a lencsét és kb havonta mennyibe kerülne?
2010. jún. 3. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A lencsék készen kaphatók, van ahol tartanak többet, kisebb helyeken rendelik, 3-4 nap alatt megérkezik.

Az ára nagyon sok mindentől függ, de dioptriától nem. A lányaim 30 napos Air Optix-ot használnak. 3 havi készletet szoktunk rendelni, nálunk az most 12.400 Ft. Mellé kell lencsetisztító folyadék, szintén 3 hónapra elég amit veszünk, kb. 4.000 Ft. Mellette szemcsepp. Nem olcsóság. A nagylányomnak olyan rohamosan romlott a szeme, hogy 3 havonta kellett cserélni a szemüvegében a lencsét. Akkor döntöttünk a kontaktlencse mellett. 3 havonta jár kontrollra, most már kb. 1 éve nem romlik a szeme, viszont olyan erős a szemüvege (tartalékban, szem pihentetésére készült, de miután megállt a romlás), hogy nagyon torzítja a szemét. 20 évesen nagyon csúnya. A kisebbik lányomnak meg a sportolás miatt lett kontaktlencséje, mert szemüveggel nem tudna edzeni sem. Viszont neki is 3 havonta van kontroll, és kb. 1 év alatt romlott 0,25-öt a szeme. Így nem lehet elhanyagolni a szem vizsgálatát, ami engem megnyugtat.

2010. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerttem volna!! de drága volt!! 20-30 ezer körül!!!
2010. jún. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Azzal kezdd, hogy elmész egy kontaktológushoz, aki megállapítja a szemed görbületét, dioptriáját meg megtanít rá hogyan kell betenni meg kiszedni, mert az sem egyszerű.A legtöbb szemésznek már van kontaktológus végzettsége is. Ő majd utána úgyis ajánl neked egy márkát amivel könnyen hozzá tudsz majd szokni a használatához és általában nála meg is tudod rendelni. Minden lencse kb 10-15 ezer a három havi ez a közép árkategória.
2010. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, nekem negyedévente 5500Ft a lencsém, az ápolószer és a tok együtt. Igaz nincsen asztigmiám vagy nem szükséges multifokális lencse. Ezek kicsit drágábbak. Én a neten rendelem, mert ott jelentősen olcsóbb és gyorsan ki is hozzák. Még nem csalódtam bennük. Ezt szoktam venni: [link]
2010. jún. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem igaz hogy 20-30ezer! Ez sok mindentől függ... nekem -1,5ös a szemem és volt h 3pár lencse 8000Ft, de egyzser amikor másfajtát rendeltünk 14.000Ft volt.
2010. jún. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!