Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rossmann-ba kapható kontaktlen...

Rossmann-ba kapható kontaktlencse folyadékok közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Szóval: 4 éve lencsém van, néha szemüveggel felváltva használom. Eddig mindig drágább folyadékot/oldatot használtam. Kb 3500 ft. :S


És most megláttam,hogy a rossmann-ba van olcsóbb is. Szerintetek jó lehet?


A másik kérdésem, hogy melyiket kellene választanom.

1, Best view kontaktlencse oldat -lágy kontaktlencséhez fehérjeeltávolítóval.

2., Best view sóoldat kontaktlencséhez - minden típusú lencséhez.


Elsőnek majdnem kiválasztottam, azt amelyik minden lencséhez megfelel, de megláttam hogy sóoldatos. Az nem baj? Vagy a fehérjeeltávolítós kellene? Melyik jobb a lencsének?

Előre is köszi a választ.


2010. máj. 19. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lágy lencséd van akkor a lágyhoz valót vedd meg, én is azt használom már elég rég óta, szerintem nagyon jó.
2010. máj. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Basszus... most nem tudom hirtelen,hogy milyen lencsém van?! lágy vagy kemény? :@ :$

Ilyenkor melyiket kellene választanom?

Ha a sóoldatos kontaktlencséhez valót(ami minden típusú lencséhez) választanám, akkor lenne baja a lencsémnek?


Ezért köszi a választ, hogy a rossmannos is megfelelő...megnyugtattál.

2010. máj. 19. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Sóoldatosat igazából nem ismerem mert sosem próbáltam, de azt olvastam valahol hogy azt a tisztítás után kell használni... merthogy az semlegesíti az ápolószert.


A lényeg hogy akkor inkább a lágyhoz valót vedd, gondolom olyan a lencséd... keményet már nem nagyon hord senki sem. De csak megismered, a kemény az kemény mint az üveg:D

2010. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

olcso oldatot felejtsd el sztem...

én kapásbol szaruhártya gyulladást kaptam mert nem olyan márkát használtam mint amit régen...

2010. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Még alszok rá egyet! :D

2010. máj. 24. 16:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Az hogy olcsó nem azt jelenti hogy rossz, az összetétele ugyanis megegyezik a drágákkal... évek óta használom, nekem semmi bajom. Hülye lennék 2-3ezret költeni rá.
2010. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a folyadék az egyik legjobb, a drágáknál csak a márkát meg a csomagolás kell fizetni... összetételük ugyanaz.

Rossmannos meg azért olcsó mert nincs doboza és nincs hozzá lencse tároló, de azt vehetsz külön is 100 ft-ért.

És ne sóoldatosat vegyél, hanem a lágy lencséhez valót.

2010. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem szemész doktornő mondta, hogy nem rosszak a rossmanos folyadékok, minden meg van benne, mint a drágàbbakban, csak egy vmi nem, ami a szemet es a lencsét nedvesen tarja, ezert nem ajánlja!
2015. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ancsiiikaa válasza:

Én beleestem abba a hibába, hogy a sóoldatos változatot vettem meg. Egyáltalán nem alkalmas a lencsék hosszú távú tárolására - tönkreteszi, egyszerű sóoldat fehérjeeltávolításra nem alkalmas.


Sajnos figyelmetlen voltam, és az olcsóbbat választottam, gondolván azt, hogy megfelel a célnak... kb. 1 hét után vettem észre, hogy kényelmetlen a kontaktlencsém (havi cserés lencsém van) és deformálódik, mozog össze-vissza a szememen - magyarul mintha kezdett volna elhasználódni.


A másik fehérjeeltávolítós oldatot nem próbáltam, de ennél csak jobb lehet.

Előtte a Bausch & Lomb ReNu folyadékát használtam (kb. 2500 Ft), egy biztos, hogy az tökéletes a célra.

2016. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!