Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan vehetném rá az agyam...

Hogyan vehetném rá az agyam arra, hogy használja mind a két szememet?

Figyelt kérdés

Ezt mondhatnám úgy, hogy jó a hardver csak a szoftver hibás egy kicsit...


Születésem óta probléma van a szememmel. Amikor megszülettem a bal szeme úgy ahogy volt használhatatlannak tűnt. nem tudtam kinyitni... ez vagy azért volt mert oxigénhiánnyal születtem és izombénulás lett a következménye pont a szememnél, vagy pedig az, hogy születéskor keletkezett egy agyi aneurizma a fejemben és az pont valamilyen szemideget nyom elvileg... A másik szememnek semmi baja sem volt. Az orvosok azt javasolták, hogy tapasszuk le a jó szememet x napig és y napig azt, amelyiket csak egy nagoyn kicsi résnyire tudtam kinyitni... Az lette a következménye, hogy áttért a látásom a bal szememre, a jobb szememet pedig "kikapcsolta" az agyam... látok vele, de olvasni meg ilyesmi az reménytelen.. tehát mondhatjuk úgy, hogy színeket, formákat látok, de sok hasznát nem veszem... Ezután megműtötték a másik szemem, hogy ha már azzal látok, legalább valamennyivel jobban ki tudjam nyitni... ekkor kiderült, hogy viszont nem tudom mozgatni sem felfelé sem pedig lefelé... Van valami módja, hogy megmentsem a másik szememet??? Vagy egyáltalán mit érdemes tenni, hogy csak egy kicsit is javuljon? Előre is köszönöm a válaszokat!

Jah és már egy jó ideje így van ez 10 éve minimum... annyit tudok, hogy évről-évre kevesebb az esély, hogy ez megváltozzon... és hogy gyerekkorban van rá a legtöbb esély...


2010. máj. 12. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
A jobb szemed tompalátó lett, és ez nem korrigálható.
2010. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!