Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem ajánlott 18 éves...

Miért nem ajánlott 18 éves kor alatt a kontaklencse?

Figyelt kérdés

kb 2 hónapja voltam bent az ofotértnél,és megkérdeztem,hogy mikortol ajánlott.azt mondták hogy 18 alatt nem,az én érdekemben. de miért ? én caak a suliba hordanám ...

14/L


2010. máj. 10. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
14 alatt nem ajánlott
2010. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Mert még változhatnak a szemed paraméterei, és ami most jó, esetleg pár hét, hónap múlva nem lesz az. Mondjuk nekem annak idején 15-öt mondtak, annyi is voltam, mikor az első lencsét kaptam.
2010. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami soha nem változik miután egy kisbaba megszületik, az a szem mérete!!! Ezért látszik minden kisbabának a szeme olyan nagynak, csak az arc változik az évek során, de a szem nem, tehát ennyiből nyugodtan kaphatnál kontaktlencsét.

Szerintem a lehetségesen fellépő allergiás reakciók miatt nem ajánlják 18 év alatt, mert lehet így gyulladást is kaphat a szemed, de pár év múlva nem lenne semmi gondod vele.

2010. máj. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Amit nem tudsz leírni/kimondani azt nem szabad használni (a kalapács könnyű szó, sokan is használják; a refraktoros ekvatoriális teleszkóp, már egy fokkal nehezebb, nincs is annyi embernek..) általában 18 éves korukra tanulják meg az értelmileg veled egy szinten lévők, hogy az kontakTlencse!
2010. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Én 13 évesen kaptam (most vagyok 20) és van olyan ismerősöm aki HAT éves korától kezdve lencsézik (persze évekig szülői felügyelet mellett - tisztítás, tárolás ilyenekre gondolok...)
2010. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Én 15 évesen kaptam az első lencsém. Amúgy a szemünk növekszik, azért sem csinálnak műtétet huszonx éves korig.
2010. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem ok hogy a szem növekszik, mert attól még a lencse jó lesz rá. Egyébként is rendszeresen vissza kell járni vizsgálatra, szóval kiderül ha már nem jó a régi lencse.

Inkább azért nem szeretnek lencsét adni fiataloknak mert felelőtlenek, sokszor nem tudják milyen fontos a higiénia, a tisztítás, megfelelő tárolás, stb.

De ha kontaktlencsét akarsz akkor kötelesek megvizsgálni és rendelni neked. Meg nem tilthatja senki.

2010. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ :)



kedves 12:13-as. oh bocsáss meg,hogy azt a té betűt nem írtam oda. :) ... (N)

2010. máj. 10. 19:29
 9/10 anonim ***** válasza:

tegnap 16:45

Nem növekszik a szem semennyit sem, mindenkinek akkora, amekkorával megszületik... Az arcod változik, meg a csontozat, de a kontaktlencse méretét nem befolyásolja.

És végeznek szemműtétet egész kicsi korban is! Volt egy osztálytársam, neki ovi óta 5.osztályig évente műtötték a szemét.

2010. máj. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is 14 éves vagyok és megse próbáltak lebeszélni róla. Meg is csinálták nekem:D
2010. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!