Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kinek van még migrénaurája?...

Kinek van még migrénaurája? Van valamilyen tippje, hogyan kell kezelni, megelőzni? Gondolok például a napszemüvegre, használ?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta van, de félévente volt egyszer akkoriban, most már minden másnap van, ma pl 2x is volt, egy nap kétszer volt látási zavarom. MRI-re már van időpontom, de szinte biztos hogy migrénaura. Nagyon zavar, hogy szinte elvesztem a látásom egy 20 percre.

#aura #migrén #vakság #vak #látásprobléma #migrénaura #migraineaura #látási zavarok #látási nehezségek
2017. febr. 20. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
De neked nem követi iszonyatos hányingerrel járó migrén?
2017. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
régen igen, nem volt hányinger, csak nagyon fájt a fejem, most a látászavar gyakori, de nemigen van fejfájás. inkább a fejem fájna, m inthogy ne lássak. neked is van?
2017. febr. 20. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már párszor.Az ellenségemnek sem kívánom..Viszont nekem durvább mert iszonyú fejfájás követi,ahogy elmúlik a vibrálás.Neked tényleg nagyon gyakori,remélem megtalálják az okát.Én egyébként is migrénes vagyok,szóval nem tehetek ellene semmit,sajna.
2017. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

szerintem megtaláltam az okát, a régi szemüvegem nagyon régi lett, kiesett a szemüveg orrnyerge is, holnap még próbálkozom az új szemüvegemmel, eddig még nem volt vele migrénaurám.

a régi lencséi már nagyon rosszak voltaka

2017. febr. 21. 22:09
 5/11 A kérdező kommentje:
nekem amúgy nem vibrálás van, hanem az hogy ahova nézek, ott nem látok semmit, mert olyan mintha egy vagy több kis nagyon fényes izzóba néznék. és utána látom még az izzókat, nagyon rossz. leszázalékolni nem lehet emiatt?
2017. febr. 21. 22:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja,értem.A migrénaura az azzal kezdődik,ami neked szokott lenni(látótérkiesés),majd felváltja a vibrálás,ezt meg a fejfájás.

Remélem végleg sikerül megszabadulnod tőle! :)

2017. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Várd ki,hogy mit mondanak majd aorvosok,ha mész vizsgálatokra.Hacsak nem idegi eredetű akkor meglesz az oka,ne aggódj!
2017. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

vibrálás nekem is volt néha, és a fejfájás is elmaradhat migrénauránál. azt se tudják az orvosok miért van, megoldani se tudják sajnos.

nálam a rossz szemüveg okozta, ma se volt problémám

2017. febr. 22. 17:25
 9/11 anonim válasza:
Mi lett végül?
júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

erős fények, rossz szemüveg okozta, kialvatlasnág , fáradt szemek együttese.


amióta nem erős fény van az irodámban, hanem kellemes sárga asztali lámpa, azóta már nincs mindkét szememre fél órás, egyik szememre szokott pár percre lenni, de az el is múlik szerencsére hamar.


Gyerekkoromba belevilágítottak kulcstartós lézerrel a szemembe, kb azóta lehet, szerintem ennek a hatása is lehet.

júl. 17. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!