Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szakadt már el kontaktlencsétek?

Szakadt már el kontaktlencsétek?

Figyelt kérdés
nekem ma szakasdt el másodszor. nem a szememben hanem amikor kiveszem és megtisztítom a kezemben. mással is előfordult már. ilyenkor mit csináltok, a másikat is kidobjátok? v. csak az elszakadt helyett tesztek be újat?
2010. máj. 6. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

próbáld meg óvatosabban.

amúgy minek tisztítod meg a kezedben. én mindig csak beleteszem a tartójába, a folyadékba, jó az úgy.

ha elszakad, akk ki kell dobni, és újat betenni.

2010. máj. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szakadt már el. Túl hosszú volt a körmöm. Vigyázz rá nagyon!!!!! Új párat bontok ki, de az épet elteszem egy használaton kivüli tartóba, arra az esetre, ha esetleg az új párból meg azt szakitanám el.

Pár naponta kicserélem rajta a löttyöt, mert képes a tartóból is elpárologni az oldat, és akkor kiszárad.

2010. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

szemész mondta, h. kiszedés után 10-20 mp-ig a kezemben mossam át folyadékban.


csak ha azt a ami megmaradt 1 db azt elteszem, és várok, h. ha másik esetleg elszakad, azzal az a gondom, h. kéthetes lencsém van, és két hét után elvileg ha használom ha nem, ki kell dobni...

2010. máj. 6. 21:40
 4/11 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a válaszokat ;)
2010. máj. 6. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
hát, sztem a kezedben felesleges átmosni.
2010. máj. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Hét éve van kontaktlencsém, és csak az első egy-két hétben mostam át a tenyeremben a lencsét. Amúgy mindig csak betettem a tartóba, folyadékot nyomtam rá, rátekertem a tetjét, összeráztam, és ögye mög a fene! Soha semmi bajom nem lett tőle.
2010. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

És aki nem tisztítja majd egyszer csak csodálkozva veszi észre hogy jéé begyulladt a szeme meg minden nyavaja baja van. Nem szórakozásból mondja az orvos is hogy meg kell tisztítani.

Amúgy nekem is 2hetes lencsém van, Acuvue, de sose szakadt még el szerencsére. Vigyázok rá, nem dörzsölöm nagyon, körmöm levágva.

2010. máj. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

utolsó: miért, szted úgy nem lesz tiszta, hogy berakod a tartójába a folyadékba??

nekem még semmi bajom nem lett ettől..

2010. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tudomásom szerint a kézben való tisztítás arra való, h. az esetlegesen rárakódott szennyeződéseket letisztítsuk a lencséről.
2010. máj. 7. 21:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem is azt mondták hogy a tenyérben kell átmosni,át is szoktam.Nekem egyszer szakadt el,bár inkább úgy mondanám hogy eltört mert már szinte roppanást lehetett hallani amikor kivettem,ez azért volt mert úgy kiszáradt a szememben :o
2010. máj. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!