Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van így garancia a szemüvegemre?

Van így garancia a szemüvegemre?

Figyelt kérdés

A szemüvegen egyik szára ki van lazulva, mozog. Szerencsére tudom hordani, csak amikor leveszem, akkor így elég zavaró, hogy mozog, azt szeretném, ha rögzítve lenne.


Elmentem oda, ahol vettem, visszacsavarozták, de utána ismét elkezdett mozogni... Elvittem több helyre, és ahol megcsinálták, ugyanez. Eleinte jó, aztán később, mikor leveszem, vagy kicsit megmozgatom, akkor kilazul. Magam is próbáltam, visszacsavarozni, és ugyanezt az eredményt kaptam.


A szemüveg fél éves. Ha visszaviszem oda, ahol vettem, akkor van-e jogom azt kérni, hogy cseréljék ki, vagy küldjék el megjavítani? Ha igen, milyen papírok kellene hozzá? Köszi a választ előre is.


2016. dec. 18. 00:44
 1/1 TR75 ***** válasza:

Elvileg érvényes rá ugyanaz, ami egy átlagos használati tárgyra, tehát ha garanciális, akkor ingyen javítás, a jótállás 1 év. Ha te cserét kérsz, akkor ki kell cseréljék, de sajnos van egy olyan kiskapu, hogy jelentéktelen hiba esetén ezt megtagadhatják (tehát havonta járhatsz be a csavart húzatni/havonta magad meghúzhatod a csavart.

Esetleg egy fél csepp pillanatragasztóval meg lehet fogni a csavart (vagy valamilyen tapadó anyaggal, gyanta vagy ilyesmi - ami miatt kevésbé lazul ki).

Ha van biztosításod a szemüvegre, és nem akarják kicserélni, arra hivatkozva, hogy jelentéktelen a probléma, esetleg történhet valami a szemüveggel, ami miatt garanciában (persze némi anyagi ráfordítással a részedről) cserélhetik a keretet.

Nem tudom, mennyire járható út, ha írásba adatod a boltban, hogy nem cserélik a keretet (aránytalan többletköltségre hivatkozva, vagy mert jelentéktelen a hiba), és egyszer visszaviszed, hogy a folyamatosan visszatérő hiba miatt leesett/deformálódott a keret. Ez csak egy hangos (írásba formált) gondolat, de talán érdemes végiggondolni.

2016. dec. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!