Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől dülledt a dülledt szem?...

Mitől dülledt a dülledt szem? Nagyobb a szemgolyója, vagy kisebb a szemgödre, vagy miért?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Basedow kórt a szem mögötti kötőhártya burjánzása okozza. Attól düllednek ki a szemgolyók.
2008. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, akinek születése óta gülü. Mivel a páromnak jó gülü. :) Meg is jegyezte a szomszéd kislány, hogy "neked miért állnak ennyire ki a szemeid?". :D
2008. okt. 3. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az is hasonló. De lehet alkati adottság is - mint ahogy egyseknek közel van a két szeme, másoknak távolabb.
2008. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
jól lát a párod?
2008. okt. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tökéletes a látása. Még irigylem is, mert oldalra is jobban ellát. :D Miért kérdezed?
2008. okt. 13. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a megemelkedett szemnyomás is okozhat kidülledt szemet, sőt az okozza leginkább, de ismerek olyan embert akinek simán csak dülledt és semmi baja. :-)
2008. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neki kiskora óta gülü. Mindig is ilyen volt, és csak érdekelt, hogy ez vajon mitől van. Vagy nagyobb a szeme, mint az átlag, vagy a szemgödre kisebb, és nem fér bele, vagy mit tudom én. :) Ő azt szokta mondani, hogy születésekor homlokon csapták, és a tehetetlenségi erő miatt kiguvadtak a szemei, és úgy is maradtak. :"DDD
2008. okt. 15. 19:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!