Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A kontaktlencse mindig csípni...

A kontaktlencse mindig csípni fog, amikor berakom?

Figyelt kérdés
Kontaktlencsém van 4 napja. Amikor beteszem, csípi a szememet pár percig és könnyezek, elég kellemetlen. Pár perc után már semmi bajom, csak amikor beteszem reggel a lencsét, akkor van ez. Meg fog ez szűnni, vagy mindenkinek csípni szokott?
2010. ápr. 22. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem, ez csak akkor van, ha nem mosod meg előtte a kezed, illetve ha este nem cserélted ki benne a lötyit.

Ha este tiszta lötyibe teszed és tiszta kézzel nyulsz hozzá, akkor nemfog csípni, nemérzel semmit.

2010. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

milyen dioptriájú a szemed?

2010. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, -0,5-ös dioptria, ha jól tudom. Mindig kezet mosok, mielőtt hozzányúlok a lencséhez, a folyadékot pedig naponta cserélem, ezeket elmondták az optikában, mikor rendeltem a lencsét.
2010. ápr. 22. 16:20
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen, amikor fél évig nem vettem ki a lötyiből és utána beraktam. De amúgy nem szokott.
2010. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Nekem csak akkor van ilyen, amikor koszos a kezem vagy a lötty.

Nemlehet, hogy valamire allergiás vagy ami a lötyibe van?

Más ötletem nincs sajnos, max szemészt kérdezheted meg legközelebb.

2010. ápr. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy allergia, mert csak egy egész rövid ideig csípi, amikor berakom, utána kijön 1-2 könnycsepp, aztán rögtön elmúlik, és semmi bajom, nem viszket, nem vörösödik be, meg semmi nincs vele.
2010. ápr. 22. 16:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a folyadékkal lehet a gond, milyen fajta?
2010. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sauflon all in one light.

De amiben a lencse először volt, mikor kibontottam, attól is csípett.

2010. ápr. 22. 18:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy hülyeséget mondok,de nem lehet,hogy nem öblíted le alaposan a kezed,és szappan marad rajta és az csíp?
2010. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az utolsó kommentre én is gondoltam,sztem kérdezd meg a szemésztől ha nála jársz
2010. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!