Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Cylinderrel lehet kontaklencsem?

Cylinderrel lehet kontaklencsem?

Figyelt kérdés
Amikor csináltattam a szemüvegen akkor kontaktlencsét is akartam.A szemészeten azt mondták,hgy cylinderrel nem lehet,de több oldalon is olvastam,hogy létezik cylinderes lencse sőt ezen az oldalon (link) kifejezetten ajánlják [link]
2016. júl. 14. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Létezik cilinderes kontaktlencse. Kicsit macerásabb mint a nem cilinderes, de van.


Kérdés, hogy mekkora a cilinder mértéke. Kisebb cilinderek, amelyeket a szemüvegbe már beletesznek, nem feltétlen kell a kontaktlencsébe. Nekem is, testvéremnek is picit cilinderes a szemüveg, a kontaktlencse sima nem cilinderes, nem érezzük hiányát.

2016. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, ha meg tudod szokni... én nem tudtam. Cilinderes kontaktlencsétől folyamatosan hányingerem volt és rosszul voltam.
2016. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Van cylinderes kontaktlencse is. A szemüvegem például nekem is cylinderes, de a kontaktlencsém már nem. Az optikában mikor volt a vizsgálat pont azt mondták, mint az első válaszoló is, hogy mivel kicsi az értéke ezért kontaktlencsében nincsen rá szükség. Viszont gondolom, ha valakinek nagyobb, akkor szüksége van rá és lehet is ilyen lencsét kapni.
2016. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!