Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől sárgulhatott be a...

Mitől sárgulhatott be a szemem fehér része?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 19:04
1 2
 11/19 anonim válasza:
Az előbb írtam csak el felejtettem, hogy tea és keksz semmi más sürgős orvos vigyázz magadra Kati
2010. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Azonnal menj iorvoshoz, ha más nincs, sürgősségi belgyógyászatra...máj ésw/vagy epe rendellenesség !!!!+



Sürgős !

2010. ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Hepatitis lehet teljesen tünetmentes is évekig!!!!
2010. ápr. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Igyál kevesebbet, s mindjárt fehér leszD
2010. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Szia!


Azért annyira ne vedd túlságosan komolyan az ügyet.Nekem van egy olyan "betegségem",aminek az a neve ,hogy Gilbert kór.Tulajdonképpen nem is betegség ,hanem egy állapot.Velem született,vagy örököltem.Nos...Orvos nem vagyok,de elmondom amit én levontam következtetést...Az a lényeg,hogy a lebomló vörösvértestek a szervezetben (egészséges folyamat főleg aki sportol,én ráadásul testépítő vagyok, ami nekem kétszer nagyobb intenzitású) lebontása a probléma.Aki ebben a "betegségben szenved" elméletileg nem szabadna zsíros kaját ennie,mivel a vörösvértestek lebontásához sok víz kell,és nem zsír.Minél több zsírt eszel ,annál több folyadék kell.Valószínű zsírosabb kajcsit nyomattál,és kevesebb folyadékot vittél be.Még egyszer kiemelném,nem kérek támadásokat,azt írtam ,amit én levontam a diagnózisból amit az orvos adott.Hozzá kell szokni ehhez...Hozzá tartozik még,hogy piát és oldalasfélék kajálása sem ajánlott....:)

Ennyit tudtam hozzátenni,de azért ha ráérsz tényleg nézesd meg magad dokival.Vérvételre fog küldeni,ahol is a bilirubin szint lesz magas neked.Ez az enzim felelős a vörösvértestek lebontásáért.Szia,minden jót.

2010. ápr. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak.

Csak a teljesség kedvéért, a Gilbert-kórban nem a vörösvértestek lebomlásával van a baj.

Dióhéjban:

120 nap után a vvt-k mindenkiben elhalnak, a bennük levő hemoglobin pedig lebomlik hem-re és globin-ra. A hem további bomlása során bulirubinná (indirekt bilirubinnak hívjuk) alakul, mely a májba szállítódik, ott a májsejtek felveszik, és konjugálnak hozzá 2db glükoronsavat (ekkor már direkt bilirubinnak nevezzük), mely kiválasztódik az epébe. Később is történnek érdekes dolgok, de ezzel most nem untatlak.


Szóval, a Gilbert kórban, az indirekt bilirubin bejutása gátolt a májsejtekbe, ezért azok nem tudják se felvenni, így konjugálni sem és az epébe sem tudják kiválasztani. Ennek következtében az indirekt bilirubin szintje megnő a vérben és ez okoz fluktuáló sárgaságot. Szerencsére ez az élettartamot nem befolyásolja.


Kérdezőnek:

Még számos örökletes és szerzett betegség van, melyek szintén sárgaságot okozhatnak, és ezek bizony súlyosabbak is lehetnek. Mert a sárgaság általában valaminek a TÜNETE (sokszor súlyos májbetegségeknek!), NEM pedig maga a betegség!

2010. ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
a májaddal van baj! minnél elöbb menj orvoshoz mert ha később a bőröd is besárgul jöhet a kórház!!!
2010. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Haver, ne azzal foglalkozz h "jajj, ennek van másik tünete??" stb.... OROVOS! Valószínűleg a májad.
2010. ápr. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hát számít ez a kis hiba? Előnyökkel is járhat a problémád.

Nem kell a késő vénkori nyugdíjadról gondoskodni, a mindennapi problémáid pedig oldódnak az alkoholban. Ez TUTI!

És hogy mint vélekedtek erről a mi megváltóink még egy hete, kérdezheted Ágnest vagy Lajost, szerintük biztos, hogy előnyös ez a szín. A nagy többség szívre vár, mert a májátültetés még nem divatos(itthon meg nem is tanácsos-hát kitől kaphatnál? Nyolcvanéves egészségestől, vagy egy dolgozó negyvenestől?)!

2010. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!