Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy hívják azt, ami a szemhéj...

Hogy hívják azt, ami a szemhéjon szokott előjönni, ilyen kis sárga hólyag? Hogyan lehet hamar elmulasztani?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Jégárpa.Kamillázd.
2010. ápr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
árpa
2010. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Árpa.. Nekem eddig csak egyszer volt. Akkor egy szemész ismerős azt mondta, hogy vegyek Septosyl szemkenőcsöt a gyógyszertárba, recept nélkül lehet kapni, és kenjem be kívül belül a szemhéjam. Ha belül kenem akkor pedig jól húzzam le a szemhéjam vagy mi az és várjam meg míg beszívja a kenőcsöt, meg addig ne pislogjak. Meg dunsztkötést javasolt még de én erre már pontosan nem emlékszem milyen sorrendben kell, de a szemészeten megmondják.

Állítólag az árpa legfőképpen attól van, hogy a koszos kezünkkel beledörzsölünk vmi a szemünkbe. Persze mi nem tudjuk hogy esetleg olyan kosz van rajta. Ezért talán a megelőzés egyik lehetséges megoldása, hogy nagyon körültekintően nyúlunk a szemünkbe, előtte kézmosás.

De amúgy szél vagy vmi is vihet oda porszemet és azt dörzsöljük be.

Mindegy a kézmosás sose rossz.

Meg szerintem huzat is könnyebben kihozhatja.

Az meg hogy ilyen gyakori neked hát nem tudom mitől lehet.

Sajnos hallottam olyat, hogy valakinek nem akart elmúlni és kiműtötték.

Hát nem volt olyan kellemes az illetőnek, de azért kibírható volt. Meg ma már ez is rutinműtét.

Végig volt neki húzódva a szeme sarkából a szeme másik végéig.

Ezzel nem megijeszteni akarlak, de erre is készülj fel nehogy váratlanul érjen.

Kívánok neked hogy mielőbb elmúljon és hogy soha többé vagy legalább is nagyon ritkán jöjjön csak ki. Meg hát hogy ne kelljen műtét. De ha az is kell akkor meg gyors és tartós gyógyulást.

2010. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem lehet attól is, hogy mielőtt kijött, előtte való nap elég sok smink volt rajtam, és estére nem mostam le. Sajnos kb havonta előjön, de olyankor nem vészes, csak most fura, mert olyan volt mintha valami lenne a szememben.
2010. ápr. 5. 21:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!