Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az igaz, hogy a gagyi kínai...

Az igaz, hogy a gagyi kínai napszemüveg többet árt a szemnek, mint használ?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nincs UV-szűrője, viszont sötét az üvege, így kinyitod mögötte a szemed, az UV pedig "besétál" a szemedbe tönkretenni ott mindent, amit ér. Ennél már jobb, ha hunyorogsz, mert azzal legalább kevesebb fényt és UV-t engedsz a szemed közelébe, ott vannak a pilláid is, amik ugye árnyékolnak.

A napszemüvegért nem kell sajnálni a pénzt, venni kell egy jó minőségű UV-szűrőst. A szemed világa megéri.

2010. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt én is hallottam valahol.
2010. ápr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Az elsö válaszoló jól tudja ,ez valóban igy van.Több UV-t enged be mintha nem használnád.
2010. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek jórészt igaza van,kiegészíteném azzal hogy a sötét üveg miatt kitágul a pupillád,és ezért jut be sokkal több káros Uv sugár.
2010. ápr. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól függ hogy kínai vagy sem, mert kínaiból is van jó és rossz, meg márkásból is kifoghatsz sz*rt is.
2010. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
a lényeg, hogy ne a piacon vedd... máshol is van olcsó napszemüveg. nem vagyok rá büszke :D, de én vettem anno a liddibe kettőt, hogy a kocsiba legyen, ha vezetek, 500/db. vmelyik optika boltba ingyenesen be lehetett vizsgáltatni anno (vmi akcijó), 95%-osak voltak... :D
2010. ápr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igen, abszolút. Ha nincs normális UV-szűrője, akkor többet árt, mint használ, mert a sötétben kitágul a pupillásd és még több sugár jut be a szemedbe. A jobb napszemüvergek drágábbak, de meg kell fizetnmi a minőséget.
2010. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
78%
És honnan tudod, hogy van-e UV szűrője? Mindre rá van ragasztva a legalább 400-as matrica. Viszont sok napszemüveg lencséje pontosan ugyanolyan, mint egy standard, de a márkát illetve a puccos boltot kell megfizetned mögötte, ami úgy gondolom, szükségtelen. ERgo nem mindig a legdrágább a legjobb minőségű. De vegyük pl. a gyerekszemüvegeket. Bementem egy kifejezetten szemüveg boltba. Kezembe nyomtak egy 8000 ft-os napszemüveget. Egy gyereknek, aki eltöri és /vagy elveszíti. Félre ne értesetek, nem a kínai gagyit akarom preferálni, mert tökéletesen igaz, hogy árt a gagyi, de akkor hol van az igazság? Hol van a határ a gagyi és a jó között, ami még nem a durva lehúzás? Hiszen ugye a lencse a lényeg-legalábbis nekem, és nem az, hogy pl. Christina "Agerilla" ilyet hord-e?
2010. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen igaz.

nekem SH+ RG Ultra szemcsim van, az 10 ezer volt, 3 pár lencsével, tokkal ,nakbakasztóval plusz kis tasakkal szóval megérte.

2010. ápr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!