Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az baj, ha összecserélem a...

Az baj, ha összecserélem a bal és jobb oldalt a kontaktlencséknél? Vagy teljesen mind1? (:

Figyelt kérdés

Sok dolog érdekelne a kontaktlencsével kapcsolatban!!

Aki tapasztalt írjon már egy két dolgot a lencséről.

Ja és még valami. Nekem a baj szememre cilinderes kontaktlencsét kell hordanom, így nem nagyon találok a neten olyan oldalt, ahol ilyet lehetne rendelni... :S ha tudtok, kérlel titeket segítsetek!

Egyébkét szeretnék színes kontaktlencsét, de abból is a Bal szemre maradna a cilinder... :S optikusnál (végső esetben..) megoldható egy színes cilinderes kotaktencse szerintetek??

Válaszokat előre is köszönöm :)


2010. márc. 28. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első feladat: menj el egy optikushoz! mert megnézni hogy hanyas lencse kell és a te szemformádra rendel pontosan kontaklencsét. Biztosan megoldható a szines cilinderes is bár én még nem rendeltem. Ha összekevered csak akkor baj ha különböző a két szemed(tudtommal!) de keress fel egy optikust(papp optika,ofotért a legjobbak) és ott mindent elmond :)
2010. márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos ez tényleg akkor gond én úgy tudom, ha különböző a dioptria a két szemeden.

Másik kérdésed: Igen, lehet cilinderes lencsét csináltatni, de valószínűleg drágább lesz. Én a Tisza Optikát tudom neked ajánlani (Bp.) én oda járok már évek óta. Nekem elég speciális a szemem és máshol mindig rosszul csiszolták bele (különösen ofotért... :S )a lencsét, de innen már vissza sem viszem beméretni!

2010. márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az én esetemben, tudom nem lenne jó, ha összecserélném a 2 lencsét :P na de az érdekelne, h akinek egyébként mind 2 szemére ugyanaz kell, annak nem gond-e... mondjuk azt vettem le így, hogy nem :)


Hol tudnék rendelni NETEN CSAK a Bal szemere cilindereset??

2010. márc. 28. 12:40
 4/8 A kérdező kommentje:
csak olyat találtam, h mind2-re van a cilinder... nekem pedig CSAK és KIZÁRÓLAG :D a Bal szememre kéne.. :/ :)
2010. márc. 28. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nézd meg, azok a cilinderesek amihez "toric" vagy "astigmatism" van írva. Ha a másik szemedre sima kell akkor ugyanabból a márkából cilinder nélkülivel is kell rendelned egy dobozzal. (Pl. veszel 1 doboz "Acuvue Oasys" + 1 doboz "Acuvue Oasys for Astigmatism" lencsét.)


Színes cilindereset csináltatni lehet csak. [link] /kontaktlencsek/ocular-sciences-essilor/lunelle-es-70-torique-couleur-uv


Nekem is cilinderes a jobb szemem de mégsem hordok cilinderes lencsét. Anélkül is majdnem tökéletes a látásom, szóval inkább nem fizetek duplán érte:)


Vizsgálaton voltál már? Próbáltál lencséket? Mindenképp cilinderes kell neked?

2010. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ma 12:26-os vagyok és ismétlem: MENJ EL OPTIKUSHOZ. Anélkül nem tudsz rendelni hiszen nem tudod neten megmondani milyen a szemformád vagy egyálatlán bírja-e a szemed a kontaklencsét
2010. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Lencsés vagyok :-)

Persze, h bírja a szemem...

Egyébként elírtam :D a jobb szemem a rosszabb, arra kell a cilinder. Nem tudom miért a bal-t írtam xD no mind1...

Szemüveges voltam 12 évig és mindig tudtam, milyen kell, dioptria, cilinder.. stb :-)

és igen! TUTI, hogy cilinderes kell. De ha nem tudnám biztosan nem írtam volna ki :D

Köszönöm a válaszokat mindenkitől! :-)

Eddig optikusnál rendeltük a lencséket, de... hát nem olcsó :S neten olcsóbb lenne nem???

2010. márc. 28. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy olcsóbb lenne de azért a fuvarozási díjat is beleszámítva? meg nem tudod biztosan hogy milyet kapsz és nem is biztos hogy a te szemformádra fogsz olyat szerezni
2010. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!