Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse ki és betétel?...

Kontaktlencse ki és betétel? (Léci segíts! )

Figyelt kérdés

Most szeretném először egyedül betenni a kontaktlencsémet a betanítás alatt 1x betettem meg kivettem ennyi volt. Most meg nagyon félek attól hogy kifordítva teszem be meg hogy nem tudom majd kivenni. Gondolom mindenkinek ilyen először. Jó lenne néhány tanácsot hallani.


Köszönöm.


2010. márc. 25. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha fordítva rakod be, azt érzed, mert "szúr" vagy érzed, hogy valami "nem oké", és megfordítod, vagy kérj segítséget. Nekem pl. a gyakorlott barátnőm segített. :) Egy rutinos. :D
2010. márc. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Már 8 éve viselek kontaklencsét, itt egy pár tanács, remélem lesz ami bejön. Első időkben arra számíts, hogy negyed órába fog telni, mire berakod a lencsét, szóval ennyit számolj rá minden elindulásra. Én legalábbis mindig mejdnem lekéstem a buszt reggel:D:D:D

Mindig ellenőrizd, hogy nincs-e kifordulva, ha ki van az nagyon jellegzetes, nem sima csésze alakja van az ujjadon alencsénak, hanem fordított omega. Nem tudom így el tudod-e képzelni. Miközben beteszed, próbálj "nem azzal a szemeddel nézni", mint amibe berakod. Mert az elég zavaró, ha látod, hogy közelít valami a szemed felé, ilyenkor mindenki automatikusan pislog:D Szóval amikor már elég közel van a szemedhez az ujjad, próbálj a másik szemedre koncentrálni, és így fejezd be a motdulatot. A szemhéakat eleinte érdemes jó erősen a szempilláidnálfogva leszorítani, ez sok esetben megakadályozza a pislogást-persze egyáltalán nem mindig:) A lényeg: ne félj:) Próbálhatsz előtte "edzeni" is. Szigorúan tiszta kézzel próbáld meg az ujjaddal megérinteni a szaruhártyádat (remélem tudod mi az, a szem legkülső rétege és egyben első fénytörő közege, nem fog semmi sem történni a szemeddel, ha ehhez hozzáérsz.) Menni fog, csak gyakoolj, nem olyan nagy cucc. Én már tükör nélkül, félhomályban is ki tudom venni meg be tudom rkni:) Neked is menni fog, nem olyan nagy ördöngősség:D Sok sikert!

2010. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igazából nagyon félek attól hogy nem fogom tudni kivenni a lencsét a szememből. Ezért be tenni is félek egy kicsit.
2010. márc. 25. 13:48
 4/5 anonim válasza:

Tudom, hogy az optikus nem így tanítja, és agyvérzést kapna, ha megtudná, (de úgy kell neki, mert nem csak egyszer kell ki és betenni a betanításnál a lencsét..)

de ha rövid a körmöd, akkor próbáld meg az ujjbegyeddel nagyon-nagyon finoman és óvatosan "összecsípni" a lencsét, hátha így sikerül.

Vagy próbáld meg a szemed fehér részére húzni a lencsét, és úgy kivenni.

Sok sikert, és ne félj! Az elején mindenki bénázik egy kicsit vele, de hamar bele lehet jönni. :)

2010. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is attól féltem hogy nem tudom majd kivenni, aztán végül csak sikerült mindig. 1 hét múlva már könnyebb lesz sokkal, csak addig bírd ki valahogy.

Egyébként nekem pont úgy tanították hogy össze kell csípni. Az a legegyszerűbb módszer. Betanításnál is sikerült kivenni, nem?

Ha jól megnézed akkor látni fogod hogy ki van-e fordítva. A legtöbb lencsén van felirat is segítségképpen. Milyen lencséd van?

Így jó: [link]

Így meg ki van fordítva: [link]

Én mindig úgy rakom be a tartóba tisztítás után hogy ne legyen kifordítva. Így nem kell nézegetni minden nap.

2010. márc. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!