Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha veszek egy olcsó keretet...

Ha veszek egy olcsó keretet egy drogériában, tudnak bele optikában tenni másik lencsét?

Figyelt kérdés
2015. dec. 25. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

nem ajánlom.azok a drogèriás keretek nem vèletlenül 1000-2000ftba kerülnek. xarok.hamarabb lekopik a festek,nem olyan stabil. lehet el is torik mikozben belerakjak a lencset ..nem arra van kitalalva,hogy minden nap hordják.

èn tapasztaltam. azt hittem milyen jó boltot csináltam...hát a fas*zt.fèl èv múlva vehettem újat. akkor már mindegy lett volna, elsőre veszek egy jó keretet.mert így 2x kellett lencsèt vennem. szóval inkább spórolj,de optikából vegyèl

2015. dec. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már múlt hónapban vettem egyet optikában is, 35 ezer ft volt, plusz a lencse, és iszonyat szar...rugalmas anyagból van, amire azért beszéltek rá, mert nem törik el olyan könnyen, vagy nem deformálódik, hajlik el, viszont nem csiszolták egyenesre felül a lencsét, és egy félkörív lett így az amúgy felül lencse nélkül, üresen EGYENES szemüveg, remélem érthetően írtam le.
2015. dec. 25. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Vihetsz keretet és beleteszik a lencsét, én sokszor vittem a régi szemüvegem és abba tetták az újat.
2015. dec. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én amióta optikában választottam keretet-azóta tudom mekkora nagy difi van keret és keret közt.

eddig a "bóti" szemüveget használtam de nemrég besétáltam egy optikába-mértek-kiválasztottam a keretet és nem bántam meg.

marha jó érzés,nem csúszkál,pillekönnyű jó persze én is szívtam a fogam mert nem olcsó,de megérte mégis.

nagyon komfortos halál kényelmes.

2016. jan. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bati71 válasza:

Sziasztok!

Én dioptriás napszemüveget csináltattam így. Vettem egy olcsó napszemüveget, csak a keret számított, hogy megfelelő legyen, tetsszen és abba rakattam optikussal lencsét. (~2.500ft, Decathlon) Azt mondta az optikus, az a lényeg, hogy csavaros legyen és ne ragasztott.

2016. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem ajánlanám, hogy így csináltass szemüveget. Igazából nem a kerettől lesz drága a szemüveg, hanem a lencsétől. 1-2 ezer forintot spórolnál rajta, és könnyen lehet, hogy nem lesz ahhoz a formához illő lencséjük. (Én egyszer az optikában vásárolt szemüvegemet vittem egy másik optikába, és nem volt hozzáillő lencse.)

Egy-egy leárazás alkalmával biztos találsz 3000-4000 Ft környékén keretet, és ha jól viseled gondjukat, sokkal tovább tartanak majd, mint a drogériás vackok.

2016. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!