Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Zöldhályoggal kezelnek itt...

Zöldhályoggal kezelnek itt valakit? Ha igen hány éves?

Figyelt kérdés
Mert én 21 éves vagyok és nagy valószínűséggel glaucomám van. Még 1 vizsgálatra várunk. Ha valakit kezelnek akkor neki mióta van és hogyan kezelik?
2010. márc. 19. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok érintett a témában, de ismerősöm is ezzel él, sajnos. Ezt tudom: szemcseppeket kap, illetve feltétlenül kerülnie kell a nagy nyomással járó terheléseket. Például nagyon nehéz csomagokat nem emelhet, a kézen- és fejenállás, fejjel lefelé való lógás kizárt, illetve a "fáramászás" és egyéb intenzívebb, szemre nagy nyomást gyakoroló tevékenységek is tiltottak, nehogy leváljon a retina és végleg elveszítse a látását. Ezekre biztos figyelmeztet az orvos!

A folyadékbevitelét is ellenőrzi, nem ihat egyszerre túl sokat. Ha szédül, hányingere van, fáj a szeme, kamillás borogatást szokott rá tenni.

Rendszeres orvosi szűréssel és odafigyeléssel nem romlik tovább az állapota.

Egyébként ő így született, de kisiskoláskorában súlyosbodott a helyzet, hogy észrevették, mennyire komoly a baj.

2010. márc. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Remélem, nem haragszol, hogy ilyen kuszaságot, általánosságokat írtam. :S

És kívánom a legjobbakat, vigyázz magadra, jobbulást, amennyire csak lehet!

2010. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) elmondta a doki h mire kell figyelni, csak a kezelésről nem esett szó :S rem nincs gond. ismerősödnek pedig kitartást :)
2010. márc. 19. 23:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem van, 4.éve . A kezelés általában napi 1 szemcsepp.(Nekem 2-szer kell), amit lehetőleg azonos időben minden nap, szigorúan,nem elfelejteni! 53 éves vagyok. A szemcsepp úgy működik, mint a lefolyótisztító, így csökken a szemgolyóban a túlnyomást.
2010. márc. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) nekem most is kell cseppentenem óránként mert nagyon száraz a szemem tehát ez összejött... :S de nem keseredek el azzal csak magamnak ártok :)
2010. márc. 20. 08:20
 6/8 monick válasza:
Nekem most derült ki..35 vagyok..Sokat nem tudok még erről a dologról...
2012. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem veleszületett glaucomám van ,de 8 éves voltam amikor kiderült.Akkor már a jobb szememen már 0,3 volt a vízusom .Most 35 éves vagyok a jobb szememmel csak fényt látok,a ballal meg 0,1 a vizusom. Azóta mióta kiderült majdnem minden évben más cseppet kaptam ,mert kb. 1 év alatt mindig hozzászokott az éppen aktuális csepp/ekhez,kenőcshöz.Már mind a kettőt műtötték.Most jelenleg fotil-fortét 3*,azoptot 2* és xalacomot 1* használok és szükség esetén huma-zolamide-ot veszek be (amíg még van belőle,mert megszüntették a gyártását :( ).Röviden ennyi!
2013. szept. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Előző vagyok: és a bal szememen 20 fokig beszűkült a látóterem(szóval csőlátásom van).
2013. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!