Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem lehet napi kontaktle...

Miért nem lehet napi kontaktlencséről szemvizsgálat nélkül váltani havi lecsére?

Figyelt kérdés
2010. márc. 13. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mikor...

Ha pl. letelt a félév, akkor azért kell újra vizsgálni a szemed, hogy változott-e azóta a dioptria értéke.

Mert az előirás szerint, kontaktlencséseknek félévente kell...

Bár szerintem csak azért, hogy az Ofotértben(gondolom ott)minél több bőrt lehúzzanak a vásárlóról.

2010. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én most csináltattam napi lencsét magamnak hogy tudjam milyen a kontaktlencse, és kérdeztem az optikust hogy végül is átlehet majd állni a havi lencsére ha jó de azt mondta hogy akkor is meg kell hogy vizsgáljon. De azt nem értem hogy miért.
2010. márc. 14. 06:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugyanaz vagyok:

Azért hogy lehúzza az utolsó filléredet is! Ennyi!

Kapitalizmus van... :S

Biztos kaptál szemvizsgálat után egy papirt, amin a szemed összes paramétere megtalálható(PWR, Cylinder érték, görbület, stb..)ugye?

Akkor fogod azt a papirt, és az alapján megrendeled a saját kontaktlencsédet az internetről(lencsebolt, kontaktlencsethordok.hu, yukka, stb...)

Nagyon figyelj a görbületre, mert nem mindegyik kontaktlencséből gyártanak a szemeddel azonos görbületűt.

Ha cylinder és PWR is van rajta, akkor arra is figyelj, mert ha cylinderes a szemed, akkor hiába a sima dioptria értékkel rendeled meg, nem lesz jó a szemedre.

Nézzél szét alaposan! Gondolom ügyi vagy te, nem fogod elrontani. Ha netről rendeled, akkor legalább egy tizessel olcsóbb lesz, mintha optikából rendelnéd.

2010. márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már napi, havi, 2 hetes lencsém is. Nem kellett hozzá külön vizsgálat, nincs is értelme ha jól látsz a mostani dioptriáddal. Én netről rendelem a lencséimet külföldről, így a legolcsóbb.
2010. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És tudnátok segíteni hogy honnan tudok olcsón lencsét rendelni?
2010. márc. 15. 07:37
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek a magyar oldalak.

Érdemes végignézni hol olcsóbb ha már tudod milyet akarsz. Én az első 2 oldalról rendeltem már, velük tutira nem volt gond. De szerintem a többivel sem.

2010. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És külföldről rendelni nem olcsóbb? Külföldi oldalakat nem tudsz?
2010. márc. 16. 08:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Hallottam egy külföldi oldalról, ahol amerikából hozatnak a bolti ár 20-25 százalékáért kontaktlencséket, de ezek az árak a dollár árfolyamától függenek.

Meg tulajdonképpen nagyon átverésnek tűnik.

Miért nem jó neked a kontaktlecsethordok.hu?

Ennél olcsóbban már nem kapsz...

2010. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De jó. Bár én szerintem majd az elencse.hu-ról fogok rendelni.

Melyik a legjobb márka a havi lencsékből?

2010. márc. 19. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!