Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Begyulladt szemre milyen...

Begyulladt szemre milyen szemcsepp?

Figyelt kérdés

Tegnap először csak azt vettem észre, hogy valami kellemetlen nyomó/feszülő érzést érzek a jobb szememben, utána aludtam kicsit és mikor felkeltem tiszta csipás volt. Elég vörös és nem fáj, csak olyan érzés, mintha egy ragacsos plusz réteg lenne rajta. Sajnos az utóbbi időben többször hagytam fönt a szempillaspirált éjszakára, de gondolom az sem tett túl jót, hogy nem tudom úgy lemosni, hogy ne menjen közbe tele festékkel.

Milyen szemcsepp tudná lehúzni a gyulladást?

Ha hétfőig nem múlik meglátogatom a háziorvost, nehogy kötőhártya gyulladás legyen, de addig is ha tudnátok valamit rá, ami csökkenti a kellemetlen érzést, megköszönném.



2015. jún. 13. 16:00
 1/3 |Orfeusz| ***** válasza:
Ez már kötőhártyagyulladás. Antibakteriális szemcsepp vagy szemkenőcs kell rá. Nekem most volt, a Tetran szemkenőcs egész hamar helyrerakta.
2015. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Éb vizes vattát tettem a csukott szemhéjamra amikor begyulladt egyik este és csak másnap délelőtt tudtam elmenni szemészetre, ez kicsit levitte a gyulladást, hogy kibírjam reggelig. Az orvos szemcseppet írt fel, ami 2 nap alatt rendbehozta.
2015. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

?Menj szemorvoshoz, és ővele tisztázzátok, hogy a szemhéjfesték okozta allergiáról van-e szó, vagy pedig nem allergiás a gyulladás eredete.


Itt megint két lehetőség van.

1. Vírusos kötőhártya-gyulladás;

2. Bakteriális kötőhártya-gyulladás;.


Mivel mindkettőnek más a gyógyszere, ezért: --->


HALADÉKTALANUL MENJ SZEMORVOSHOZ, ÉS HALLGASSÁL ŐRÁ, FOGADD EL ÉS HASZNÁLD AZT A SZERT (csepp, vagy kenőcs), AMIT Ő AD!

2017. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!