Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelent az, ha valakinek...

Mit jelent az, ha valakinek cilinder szeme van?

Figyelt kérdés
Mert nekem azt mondták, hogy ilyen a szemem. Valamilyen szemtengelyferdülés féle, de pontosan megtudná mondani valaki?
2010. febr. 25. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem párhuzamosan áll, hanem az egyik kicsit kifele.

Szóval szétállnak a szemeid vagy hogy mondjam :)

2010. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
nekem cilinderes szemüvegem van
2010. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Valami belső szemtengely ferdülésről beszélt az optikus, de az új szemüvegemmel szépen korrigálták,és azóta sokkal jobb a látásom.
2010. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké, hogy kifelé áll a szemem, meg ilyen szemüvegem van, de mi ez pontosan? kancsalság részben? mert nem vagyok kancsal abszolút. vagy idővel látni is lehet a szememen? vagy ez egy belső betegség? vagy mi? és a szemüveg visszafele húzza? öröklődő betegség?
2010. febr. 25. 11:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szemtengelyferdülés - másnéven: astigmia


A szemlencse felszíne, nem tökéletes gömbfelszín, hanem olyan, mintha egy kissé leeresztett gumilabdát két ujjal összecsippentenénk: ez így az egy átmérő irányában domborúbb, egy másik átmérő irányában kevésbé domború lesz


[link]

2010. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2010. febr. 25. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én látszerész vagyok, megpróbálom konyhanyelven leírni:A szaruhártya nem egyenletes,ezért a szembe jutó fénysugarakat nem egy pontba gyűjti a retinára, hanem szétszórja.Cilynderes lencsével korrigáljuk, hogy egy pontra gyűjtse.


Ez nem betegség.

2010. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
rejtett szemtengelyferdülés.
2010. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!