Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Még soha nem voltam szemészete...

Még soha nem voltam szemészeten. Mire számítsak?

Figyelt kérdés

11 éves lány vagyok és még soha nem voltam szemészeten,nem rég volt az iskolába ültetés,és nem látom a táblát,ezért szóltam is anyukámnál aki el visz szemészetre,de nem tudom hogy ott mire számítsak,nagyon félek.Lenne egy pár kérdésem:

Fáj-e?

Mit kell csinálnom,mit csinálnak?

Mennyi időbe tellik?

Előre is köszi a válaszokat



#szemészet #mégsosevoltam
2015. ápr. 21. 17:31
 1/7 anonim válasza:

Nem fáj, nem csinálnak semmi különöset, csak 2-3 szemcseppet adnak (kicsit kellemetlen mert hideg) ami kitágítja a pupillád, utána pedig egy táblát kell nézned amin betűk és számok vannak, és hangosan el kell olvasnod ameddig bírod. Ezután az orvos rád ad egy szemüveget, és úgy is el kell olvasnod. Valahányadiknál megállapítja hogy ilyen szemüveg kell neked, és elmehetsz. Ha vége, a pupillatágító hatása addig is tart, úgyhogy erős fényforrásokat pl lámpát, és kijelzőket : számítógép, telefon, kerüld mert ilyen állapotban jobban károsíthatják a szemedet. Kifelejtettem, hogy a pupillatágító után bele kell nézned egy távcsőszerűségbe amiben egy képet látsz. Az orvos nézegeti egy ideig és utána jön az olvasás.

Tehát egyáltalán nem fáj, kb 20-30 perc az egész, és csak működj együtt az orvossal. Sok sikert!

2015. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egyszet egy ág csapott a szemembe és benne maradt valami darabka és nagyon szúrt. Bevittek a szemészetre ott belenéztem valami olyanba mint a a....mikroszkóp vagy mi. És azt mondták ne pislogjak egy tű szerű valamivel piszkáltak...nem fájt csak fura és kellemetlen volt....aztán valami kenőccsel ragosztották össze a szemem....az nem volt kellemes...

Na kb ennyi a kórházi élményem :) ne félj mert ez nem hiszem hogy fájdalmas

2015. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

2-es szerintem a kérdezőnek nem ilyen problémája van :D

1-es vagyok.

2015. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi a kommented,kicsit megnyugodtam,de apukám is megy ezért,előbb hagyom hogy ő legyen előbb hogy lássam mi lesz.Pupilla tágítás után homályosan fogok látni?

Igazából az egyik szemmel élesen látok csak a másik homályos egy picit,

Az gáz hogyha nincs semmi baja?

Minden esetbe kitágítják?

Előre is koszi a válaszod!

2015. ápr. 21. 18:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tágították a pupillámat sem kórházi szemészeten, sem optikában. Nem fáj semmi, nincs miért aggódnod pár perc az egész. Leültetnek, rád adnak egy szemüveget, amiben cserélgetik a lencséket, miközben felolvasod a táblán látható számokat/betűket. Amikor már nem tudod elolvasni a következő sort, erősebb lencsét tesznek bele, azzal megpróbálod újra, és így tovább. A biztonság kedvéért a közellátásodat is megvizsgálják, ehhez bele kell bámulnod egy gépbe, általában egy léghajó képét lehet benne látni :) Ezután még megmérik a pupilláid távolságát, ha szükséges a szemüveg.
2015. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi 3. Kommentelő
2015. ápr. 21. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát a léghajóval szerintem nem a közellátást vizsgálják, hanem azt, hogy mikor fókuszál a szem a képre, aztán erre a gép számol egy dioptriát (ami lehet pluszos is)
2015. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!