Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van akinek 0.5 erősségű a...

Van akinek 0.5 erősségű a szemüvege és évekig nem romlott?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 14. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Jelen! Minuszos vagyok, a jobbos feles évek óta pedig alig hordom a szemüveget. 6 évesen masfeles kellett a balosra, pár évvel később 1-es lett belőle, 24 éves koromra feles.

Ha plusszos akkor az csak romlik. Gyerekeknél a minuszos akár javulhat is de felnőttként már az sem. Felnőttként romolhat az is.

2015. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát én -0,5-re fel nem vennék szemüveget az biztos. Felesleges.
2015. ápr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz utolsó, én is a masfeleset alig hordtam, miota a balos is feles csak nem is hordom. De mivel szedules miatt voltam kivizsgalason el kellett mennem szemeszetre is. Persze nem a szemem okozta a gondot. De mikor jogsira voltam alkalmassagin is azt mondta a doki, hogy nem irja rá a szemüveget mert nem annyira rossz az, látnom kell vele a forgalomban.

Ennyi belefér.

2015. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nekem nem romlott a szemüvegem.

Igaz, hogy nem 0.5-ös, nem tudtam, hogy azok romlandóak.

2015. ápr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem hordod a szemüveget, akkor nem fog romlani a szemed, a szemüvegtől viszont garantáltan romlani fog. Jól ki van ez találva, csináltass kétévenként másikat, abban van az üzlet.
2015. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kötelező, hogy a szemüveg mellett romoljon a szemed. Én 18 évesen kaptam 0.5-ös szemüveget, amit nem hordtam, mert nekem is azt mondták, ha hordom, csak "ellustul tőle a szemem". 3-4 év múlva észrevettem, hogy nem látok élesen távolra (például vezetésnél kifejezetten zavart, hogy csak akkor tudom elolvasni a táblákon a feliratot, mikor már közel érek, vagy az ismerőseim már rég látták, hányas busz jön, míg én nem is sejtettem). Ekkor újra elmentem a szemészetre, és már 0.75-ös volt mindkét szemem (holott mint mondom, abszolút nem használtam a szemüvegemet). Innentől elkezdtem kontaktlencsét viselni, és nagyjából 5 évig azt használtam, az utóbbi 7 évben pedig szemüveget hordok. Mióta hordani kezdtem a kontaktlencsét/szemüveget, tehát már összesen 12 éve, semmit sem romlott a szemem, mai napig 0.75-ös. Annyi csak a "következmény", hogy élesen látok messzire is és megismerek mindenkit távolról is az utcán. :)
2015. ápr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt:

a szemüvegviseléstől romlik alatt azt értjük, hogy folyamatos szemüvegviselés mellett szemüveg NÉLKÜL rosszabbul látsz egy idő után, mintha egyáltalán nem viselnél szemüveget (mivel mind az agy, mind a szemizmok valóban ellustulnak, mert készem kapják a képet, nem kell érte megdolgozniuk, ezért elszoknak ettől). Az egy dolog, hogy a 0,75-sel ugyanolyan jól látsz most, mint X éve.

Másrészt:

Ez bizony ilyen kis dioptriánál meggondolandó, hogy végleg feladjuk-e azt, hogy szemüveg nélkül még tűrhetően látunk. Nem lehet ugyanis mindenhol és minden szituációban szemüvegben lenni (pl sport)

Harmadrészt:

0,25 különbség nagyon kicsi. Ismerve az egzaktnak sokszor nem mondható szemvizsgálatokat az olvasótáblával (más környezeti fényviszonyok /pupillaméret miatt nem mindegy!/, délutánra fáradtabb szem, az egyik oszlopban más számok és betűk mint a másikban, ami éppen jobban kiolvasható, esetleg eleve kikövetkeztetés, ráhibázás) 0,25 tévedés simán benne van a pakliban, ha az ember 1-2 sorral lejjebb jut a táblán.

2015. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a lényeg az, amire a kérdező kíváncsi volt, hogy nekem 18 éves korom óta, gyakorlatilag 16 éve lényegében nem romlott a szemem. Őt úgy gondolom, az aggasztja, hogy garantáltan romlani fog-e a szeme az évek során, vagy lehetséges, hogy megmarad ilyennek. Az én példám azt mutatja, egyáltalán nem biztos, hogy romlani fog, akkor sem, ha viseled a szemüveget. Egyébként én nem tudok szemüveg nélkül lenni, akármilyen kicsi is a dioptriám: nagyon zavar, amikor a barátaim pl. már rég észrevesznek egy ismerőst a távolban, én meg csak nézek, mint a sügér, hogy hol van, melyik az illető. Én így rosszul érzem magam, pláne autóvezetésnél. A sógorom 1.75-ös szemmel is bátran vezetett autót, én viszont nem érzem magam szemüveg nélkül komfortosan. Szerintem ez mindenkinek magánügye, de nem is ez volt a kérdés.
2015. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még azt elfelejtettem hozzátenni, hogy én lakásban, munkahelyen nem viselem a szemüveget, csak tv nézéshez vagy előadáson, amikor már olyan a távolság, hogy 0.75-ös szemmel nem lehet élesen látni. Egyébként, ha csak a velem szemben ülőket, vagy az előttem lévő papírokat kell pl. látnom, akkor leteszem az asztalra. Az utcán viszont viselem. Így gyakorlatilag naponta csak néhány órát vagyok szemüvegben. De ezt mindenki maga érzi, neki hogy kényelmes, engem közelre nézéskor zavar, hogy látom a keretet. Egyik barátnőmnek ugyanilyen erősségű a szemüvege, és ő non-stop hordja, kivétel persze az alvás :) (ő is 30 fölött van, és tizenéves kora óta szemüveges, de nem romlott le a szeme 0.75-nél jobban).
2015. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!